BLOG

Loki pod kontrolą. Jak dbać o włosy kręcone?

4 marca 2018
0 Comments

Pielęgnacja loków może być przyjemna. Wystarczy tak zając się kręconymi włosami, aby ich skręt był lepszy. Przekonaj się, co mają na ten temat do powiedzenia styliści FARMAGAN.

Włosy kręcone z natury są suche. Aby podkreślić ich skręt, należy używać produktów nawadniających oraz silnie nawilżających. Najlepszymi są szampony i odżywki na bazie hydrolizowanego kolagenu oraz z wyciągiem z migdałów – wylicza Karina Sowa z warszawskiego salonu Maniewski.

  1. Szampon należy pozostawić na włosach przynajmniej na 5 minut, aby miał możliwość zadziałać, następnie dokładnie spłukać i dokładnie odsączyć ręcznikiem.
  2. Odżywkę nakładamy na całe włosy, trzymamy maksymalnie długo, następnie spłukujemy i odsączamy ponownie włosy.

W przypadku stylizacji najlepiej sprawdzają się kremy podkreślające skręt. Nadadzą włosom miękkość oraz sprężystość, przy czym nie wysuszają, a nabłyszczają i pogłębiają skręt loków. Włosów kręconych najlepiej nie suszyć, natomiast jeżeli jest już taka potrzeba, to najlepiej użyć specjalnej nakładki na suszarkę – dyfuzora. Po skończonym suszeniu należy użyć na końce włosów olejku na bazie kwasu hialuronowego.

W przypadku włosów kręconych najlepiej sprawdzą się kosmetyki z linii Hydra i X-Curly.


Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Wpisz swój e-mail