31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Pielęgnacja połowy lata

Mamy sierpień. Dokładnie połowę wakacji. Część z Was urlop ma już za sobą. Inni odliczają do wyjazdu. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, czas przypomnieć sobie kilka zasad pielęgnacyjnych. Wraz ze specjalistami marki Maniewski przygotowaliśmy zestawienie prostych wskazówek, które znajdą swoje zastosowanie bez względu na twoje dalsze plany wakacyjne.

Wakacyjna (bez)troska

Latem panie uwielbiają chodzić z wilgotnymi włosami. To opcja bardzo wygodna, ale to też trzeba robić z głową. Istotne jest, aby nie zasypiać z wilgotnymi włosami i nie upinać ich, jeśli nie zdążyły wyschnąć. Jeśli jest za gorąco, aby używać suszarki, zawsze można skorzystać z opcji zimnego nawiewu. Pod żadnym pozorem nie susz jednak włosów na słońcu.

Najlepszy przyjaciel włosów…

… to nożyczki. Unikamy obcinania zniszczonych końcówek jak ognia. Ścinać je nie tylko warto, ale wręcz trzeba, aby włosy prezentowały się lepiej. Regularne podcinanie nawet o 1 cm wpływa dobroczynnie na kondycję włosów i ich układanie. Nie ma nic gorszego niż strzępienie włosów tępym narzędziem. Będą wyglądały na bardziej zniszczone, niż w rzeczywistości.

Pielęgnacja – update!

Słońce i dalekie podróże wpływają na nasze włosy i decydują o ich kondycji. Warto odwiedzić stylistę o poprosić o profesjonalną konsultację i ocenę, czy dobrana pielęgnacja jest właściwa. Pamiętaj, że nie ma niczego gorszego niż kierowanie się przy wyborze szamponu i odżywki na przykład zapachem kosmetyków. Czytaj składy, sprawdzaj, jakie składniki aktywne się w nich znajdują i na tej podstawie dobierz produkty.

Potrzebujesz porady?

Napisz do nas na Facebooku lub na Instagramie, a pomożemy w doborze najlepszej, profesjonalnej pielęgnacji dla Twoich włosów!

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł