BLOG

Pielęgnacja włosów zimą – dlaczego jest tak ważna?

15 grudnia 2017
0 Comments

Dzisiaj plus 7 jutro minus 10. Tegoroczna zima to dla włosów prawdziwe wyzwanie. Jak sobie z nim radzić? O czym pamiętać? Czego unikać? Sprawdźcie, co radzą styliści marki Maniewski.

Kluczową zasadą jest: odbudowa + nawilżenie + natłuszczanie. Podczas codziennej pielęgnacji należy wybierać delikatne szampony o działaniu nawilżającym np. z zawartością kwasu hialuronowego (podpowiadamy: seria HYDRA marki FARMAGAN), odżywka powinna zawierać proteiny, czyli białko, podstawowy budulec włosa, które uzupełni ewentualne ubytki. Na koniec pielęgnację dobrze zakończyć produktem, który zabezpiecza włosy przed utratą wilgoci np. olejek arganowy z linii HS3.

Dobrym uzupełnieniem kaszmirowej keratyny, którą można stosować w domu w ramach wspomnianej wcześniej serii, jest zabieg HS3 w salonie, który odbuduje włosy, zniweluje elektryzowanie oraz działa nawilżająco. Jego efekty utrzymują się nawet przez 12 tygodni.

Na co jeszcze zwracać uwagę? Nie powinno się wychodzić z mokrymi włosami na zewnątrz, ponieważ mogą zamarznąć, co prowadzi do poważnych uszkodzeń, nie wspominając już o przeziębieniu – podkreśla Anna Sadowska, dyrektor kreatywna marki Maniewski. Warto również zwrócić uwagę na zapięcia okryć wierzchnich. Włosy nie mogą wplątywać się w zamek i być zbyt mocno naciągane.

Jak poradzić sobie ze skutkami noszenia czapki? Każdy z nas o tej porze roku ma do czynienia z przyklapniętą fryzurą i elektryzowaniem się włosów. Najlepiej wybrać miękką, luźną czapkę z naturalnego surowca. Pod syntetyczną nasza głowa może się pocić, co wpłynie niekorzystnie nie tylko na naszą fryzurę, ale i skórę głowy. W efekcie może pojawić się łupież lub problem z przetłuszczaniem się. Sposoby na skuteczną walkę z elektryzowaniem włosów znajdziesz na www.maniewski.pl/blog już 18.12 w samo południe.


Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Wpisz swój e-mail