Słabe czy zniszczone? To pytanie zadajecie nam bardzo często. Dlatego postanowiliśmy przygotować poradnik. Dowiecie się z niego, jak rozpoznać włosy słabe.
Słabe włosy utraciły część składników, takich jak proteiny i lipidy. Przez to zaczynają mieć tendencję do łamania się. Ich cechy charakterystyczne? Rozdwojone końcówki, częste plątanie się włosów, matowienie i chropowatość.
Co się wydarzyło, jeśli rozpoznajesz te oznaki u siebie? Za mało sebum doprowadza do tego, że poziom wilgotności spada poniżej minimum. Włosy stają się sztywne, twarde. Czasem łamią się nawet od mocniejszego podmuchu wiatru czy podczas czesania. A w dodatku nad ułożeniem sensownej fryzury trzeba się napracować.
Suche włosy najczęściej pojawiają się w wyniku częstego farbowania włosów, rozjaśniania i dekoloryzacji. Również suszenie, prostowanie oraz używanie lokówki powodują zachwianie ochronnej otoczki tłuszczowej.
Co zrobić? Regularnie nawilżaj włosy, na przykład wybierając serię HYDRA. Podcinaj je co 4-6 tygodni. Na zabiegi typu: farbowanie, rozjaśnianie decyduj się co 6 tygodni – koniecznie w salonie. Pamiętaj, aby unikać jednoczesnego farbowania i rozjaśniania z ich prostowaniem. Gdy używasz wielu produktów stylizacyjnych, myj włosy odpowiednio często. , aby je usuwać. Nie zapominaj o codziennym szczotkowaniu, podczas którego usuniesz resztki zanieczyszczeń, lakieru, żelu.