31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Rak’n’Roll

Program “Daj Włos!” fundacji Rak’n’Roll od lat niesie pomoc kobietom, które w wyniku leczenia onkologicznego straciły swoje włosy. Przekazując kosmyki na rzecz fundacji, możemy okazać im bezcenne wsparcie. Marka Maniewski niezmiennie i z dumą towarzyszy w tym procesie. Poniżej dowiesz się wszystkiego na temat donacji włosów.

Czy wszystkie salony biorą udział w akcji? Jakie są zasady?

W akcji biorą udział wszystkie salony Maniewski. Usługa strzyżenia jest bezpłatna u asystentów, natomiast u Stylistów obowiązuje promocja -50% od ceny regularnej. Jest również możliwość strzyżenia na rzecz fundacji u Top Stylistów, Seniorów oraz Masterów, jednak w tym wypadku usługa będzie w 100% płatna.

Aktualizacja zasad w Salonach Maniewski z dnia 1 czerwca 2023r.

Czy otrzymam potwierdzenie oddania włosów?
Tak! Oddając włosy w którymkolwiek z salonów Maniewski, otrzymasz symboliczny dyplom, a także dodatkowo potwierdzenie w formie SMS-a lub drogą mailową. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie elementy procesu zostały w 100% wykonane.
Czy moje włosy mogą mieć mniej niż 35cm?  

Nie, włosy, które chcesz oddać na rzecz fundacji, muszą mieć 35cm lub więcej. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki. Dlatego krótsze włosy nie są wykorzystywane.

Dlaczego zwiększyła się minimalna długość włosów do oddania z 25cm do 35cm?
Wcześniej obowiązujące 25cm to graniczna długość, z której można utkać perukę. Dlatego źle zmierzone, nierówno obcięte włosy zbyt często stają się odpadem. I kosztem, zamiast dobrodziejstwa. W dużej skali – dużym kosztem, który fundacja postanowiła zmniejszyć. Stąd decyzja, podjęta wspólnie z perukarnią, że przyjmowane są tylko włosy nie krótsze niż 35cm, niefarbowane.
Czy włosy mogą być farbowane/rozjaśniane/po hennie/ombre? 

Włosy nie mogą być farbowane, rozjaśniane, ombre, ani po hennie. Włosy, które były rozjaśnione, a następnie zafarbowane na ciemniejszy kolor, również nie nadają się na perukę. To zmiana w stosunku do obowiązujących wcześniej zasad. Początkowo włosy mogły być farbowane na ciemniejsze kolory, natomiast w tym momencie włosy muszą być w 100% naturalne.

Czy można oddać włosy kręcone?  
Można oddać włosy kręcone naturalnie. Włosy po trwałej nie nadają się na peruki. Przed obcięciem należy je wyprostować, zmierzyć 35cm, zapleść warkoczyki, ściąć i przesłać.
Czy mogę przekazać włosy po keratynowym prostowaniu? 

Niestety, włosy po tego typu zabiegach – po keratynowym prostowaniu czy po trwałej ondulacji – nie nadadzą się do zrobienia peruki.

Jak to wygląda?

Zobacz odcinki na kanale YouTube Maniewski, aby zobaczyć, jak krok po kroku wygląda proces oddania włosów na rzecz fundacji Rak’n’Roll!