🔥 Specjalnie dla Was na Walentynki DARMOWA DOSTAWA dla wszystkich zamówień aż do 14 lutego!

Rak’n’Roll

Program “Daj Włos!” fundacji Rak’n’Roll od lat niesie pomoc kobietom, które w wyniku leczenia onkologicznego straciły swoje włosy. Przekazując kosmyki na rzecz fundacji, możemy okazać im bezcenne wsparcie. Marka Maniewski niezmiennie i z dumą towarzyszy w tym procesie. Poniżej dowiesz się wszystkiego na temat donacji włosów.

Czy wszystkie salony biorą udział w akcji? Jakie są zasady?

W akcji biorą udział wszystkie salony Maniewski. Usługa strzyżenia jest bezpłatna u asystentów, natomiast u Stylistów obowiązuje promocja -50% od ceny regularnej. Jest również możliwość strzyżenia na rzecz fundacji u Top Stylistów, Seniorów oraz Masterów, jednak w tym wypadku usługa będzie w 100% płatna.

Aktualizacja zasad w Salonach Maniewski z dnia 1 czerwca 2023r.

Czy otrzymam potwierdzenie oddania włosów?
Tak! Oddając włosy w którymkolwiek z salonów Maniewski, otrzymasz symboliczny dyplom, a także dodatkowo potwierdzenie w formie SMS-a lub drogą mailową. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie elementy procesu zostały w 100% wykonane.
Czy moje włosy mogą mieć mniej niż 35cm?  

Nie, włosy, które chcesz oddać na rzecz fundacji, muszą mieć 35cm lub więcej. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki. Dlatego krótsze włosy nie są wykorzystywane.

Dlaczego zwiększyła się minimalna długość włosów do oddania z 25cm do 35cm?
Wcześniej obowiązujące 25cm to graniczna długość, z której można utkać perukę. Dlatego źle zmierzone, nierówno obcięte włosy zbyt często stają się odpadem. I kosztem, zamiast dobrodziejstwa. W dużej skali – dużym kosztem, który fundacja postanowiła zmniejszyć. Stąd decyzja, podjęta wspólnie z perukarnią, że przyjmowane są tylko włosy nie krótsze niż 35cm, niefarbowane.
Czy włosy mogą być farbowane/rozjaśniane/po hennie/ombre? 

Włosy nie mogą być farbowane, rozjaśniane, ombre, ani po hennie. Włosy, które były rozjaśnione, a następnie zafarbowane na ciemniejszy kolor, również nie nadają się na perukę. To zmiana w stosunku do obowiązujących wcześniej zasad. Początkowo włosy mogły być farbowane na ciemniejsze kolory, natomiast w tym momencie włosy muszą być w 100% naturalne.

Czy można oddać włosy kręcone?  
Można oddać włosy kręcone naturalnie. Włosy po trwałej nie nadają się na peruki. Przed obcięciem należy je wyprostować, zmierzyć 35cm, zapleść warkoczyki, ściąć i przesłać.
Czy mogę przekazać włosy po keratynowym prostowaniu? 

Niestety, włosy po tego typu zabiegach – po keratynowym prostowaniu czy po trwałej ondulacji – nie nadadzą się do zrobienia peruki.

Jak to wygląda?

Zobacz odcinki na kanale YouTube Maniewski, aby zobaczyć, jak krok po kroku wygląda proces oddania włosów na rzecz fundacji Rak’n’Roll!

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner