Skip to content

Inspiruje mnie klasyczne piękno. W stylizacjach zawsze dążę do ideału.

Doskonałe cięcie odzwierciedla moje spojrzenie na świat wielkiego, szlachetnego fryzjerstwa. Jestem jego propagatorem od wielu lat. To właśnie w nim można znaleźć źródło mojej idei „modelowania przez cięcie”. Zasadą kreowania stylizacji jest precyzyjne strzyżenie, dzięki któremu możliwe jest kształtowanie, rzeźbienie i dopracowywanie fryzury oraz nadawanie jej najbardziej harmonijnej formy. Nie zapominam przy tym o inspiracjach najciekawszymi, światowymi trendami. Stworzona w ten sposób stylizacja jest nie tylko modna, ale także funkcjonalna i trwała oraz łatwa i wygodna w codziennym odtworzeniu.

maciej-podpis-white

Swoją przygodę z fryzjerstwem Maciej Maniewski rozpoczął w 1995 roku, a już w 2000 roku szkolił setki fryzjerów w całym kraju. Szybko znalazł się w czołówce instruktorów marki Kadus, kilka lat później współpracował już z marką Kemon. Obecnie jest właścicielem siedmiu salonów w Polsce w najbardziej prestiżowych lokalizacjach: Kraków (Pasaż Rynek 13), Warszawa (Vitkac oraz Hotel Warszawa), Katowice (ul.3 Maja), Rzeszów (ul.3 Maja), Wrocław (Krawiecka 6-8) i Bukowina Tatrzańska (Hotel Bukovina) – przy większości z nich działają również profesjonalne Akademie Fryzjerskie. Mistrz sztuki fryzjerskiej, ekspert od metamorfoz i mecenas kultury – tak często mówią i piszą o nim dziennikarze.

Rok 2005 był początkiem marki Maniewski i pierwszego krakowskiego salonu w garażu. Już trzy lata później działał drugi salon w samym sercu Krakowa, gdzie rozpoczęły się pierwsze szkolenia dla fryzjerów w Akademii Maniewski. Dziś to najbardziej wyszkolona i kreatywna grupa instruktorów w Polsce. Szkoleniowcy podróżują po całym świecie, aby cały czas podnosić własne kwalifikacje i przekazywać swoją wiedzę fryzjerom z całego kraju. Zarażają pasją, precyzją pracy i pozytywną energią. Największy sukces marce Maniewski przyniosło otwarcie salonu i Akademii w warszawskim Vitkacu. Zapoczątkowało to również owocną współpracę z telewizją TVN i Mają Sablewską. W programie „Sablewskiej sposób na modę” Maciej dopasowuje stylizacje do osobowości uczestniczek i sprawia, że fryzura jest jednym z ważniejszych elementów metamorfoz. Do sesji zdjęciowych angażują go topowe polskie marki.

W październiku 2016 Maciej Maniewski zadebiutował jako prowadzący program „Afera fryzjera” na antenie TVN Style. Jesienią 2017 zrealizował zdjęcia to trzeciego sezonu tego formatu. Program wybił się na pierwsze miejsce w rankingach oglądalności. Równolegle przez ponad 2 lata trwały prace nad show „Mistrzowskie cięcie”, w którym Maciej Maniewski objął stanowisko przewodniczącego jury.

Od 09.09.2017 na antenie TVN Style wraz z Alicją Napiórkowską i Michałem Pirógiem oceniał fryzjerów i szukał Mistrza Fryzjerstwa.

Często można go spotkać na planach filmowych („Pod Mocnym Aniołem”, „Warsaw by night”, “Chemia”). Wspólnie z TVN zrealizował m.in. „Sylwester w Krakowie”.

Od lat związany jest również z branżą fashion. Współpracuje z takimi projektantami, jak np. Łukasz Jemioł, Paprocki&Brzozowski, Maciej Zień czy Agnieszka Maciejak.

Pojawia się w programach „Wiem, co kupuję” czy „Stylowy magazyn” . Z jego wiedzy korzystają dziennikarze m.in.: „Dzień dobry TVN”, „Twojego Stylu” czy „Harper’s Bazaar”.

Maciej Maniewski w lipcu 2015 został ambasadorem programu „Organizacja Społecznie Zaangażowana”. Współpracuje m.in. z Fundacją Rak&Roll.

 • Strzyżenie męskie
  400
  • 1h
 • Strzyżenie damskie
  800
  • 1h
 • Strzyżenie + kolor
  1000
  • 2h
 • Metamorfoza
  1500
  • 3h

SOCIAL MEDIA

Maciej Maniewski w social media – zaobserwuj mnie na kanałach społecznościowych, aby być na bieżąco!

KANAŁ YOUTUBE

Subskrybuj kanał Macieja Maniewskiego na YouTube i bądź na biężąco.

Zobacz również na Youtube

Afera fryzjera

Mistrzowskie cięcie

Sablewskiej sposób na modę

SKLEP MANIEWSKI

Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i skorzystaj z darmowej dostawy od 149 zł

Dołącz do nas

Razem z naszymi ekspertami przygotowujemy dla Ciebie specjalny newsletter. Sekrety pielęgnacji, inspiracje, podpowiedzi — wszystko, co chcesz wiedzieć o włosach w jednym miejscu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych przez M KLUB Sp. z. o. o. sp. k. w celu wysyłki treści marketingowych.