Skip to content

Inspiruje mnie klasyczne piękno. W stylizacjach zawsze dążę do ideału.

Doskonałe cięcie odzwierciedla moje spojrzenie na świat wielkiego, szlachetnego fryzjerstwa. Jestem jego propagatorem od wielu lat. To właśnie w nim można znaleźć źródło mojej idei „modelowania przez cięcie”. Zasadą kreowania stylizacji jest precyzyjne strzyżenie, dzięki któremu możliwe jest kształtowanie, rzeźbienie i dopracowywanie fryzury oraz nadawanie jej najbardziej harmonijnej formy. Nie zapominam przy tym o inspiracjach najciekawszymi, światowymi trendami. Stworzona w ten sposób stylizacja jest nie tylko modna, ale także funkcjonalna i trwała oraz łatwa i wygodna w codziennym odtworzeniu.

maciej-podpis-white

Moja przygoda z fryzjerstwem zaczęła się w 1993 roku – dokładnie 29 lat temu. Od początku wiedziałem, że to nie tylko sposób na życie, ale zmiana dla całej branży. Rewolucja.

Moim priorytetem była edukacja. Dlatego już w 2000 roku szkoliłem setki fryzjerów w całym kraju, przewodząc czołówce instruktorów takich marek, jak: Kadus czy Kemon. Dzisiaj marka Maniewski to europejski brand. Stałem się właścicielem salonów w najbardziej prestiżowych lokalizacjach: Kraków (Pasaż Rynek 13), Warszawa (Vitkac oraz Hotel Warszawa), Katowice (ul.3 Maja), Wrocław (Krawiecka 6-8) i Bukowina Tatrzańska (Hotel Bukovina). 

Z ich działalnością związana jest założona przeze mnie sieć profesjonalnych Akademii Maniewski. Moi szkoleniowcy
podróżują po całym świecie, aby podnosić własne kwalifikacje i
równolegle dzielą się własną wiedzą z innymi w ramach powołanych przeze mnie struktur szkoleniowych.

Zanim zaproszę Cię do mojego świata, dowiedz się, jak zaczęła się moja historia.

Pasja, profesjonalizm, zamiłowanie do estetyki i przekraczania granic to coś, co od lat skutecznie mnie napędza. Pierwszy z salonów założyłem w garażu, zaczynając od zera. Ćwierć wieku później jestem jedną z osób współdecydujących o tym, jak wygląda polski rynek fryzjerski. Od kilku lat jestem również dystrybutorem profesjonalnych produktów fryzjerskich – włoskiej marki FARMAGAN i australijskiego DAVROE. Doskonale znając

potrzeby fryzjerów, zorganizowałem zamknięty system odsprzedaży i sprawdziłem się jako strateg biznesowy. Dałem innym poczucie bezpieczeństwa, którego tak długo szukałem w tej branży. Nigdy nie bałem się wyzwań.

Ważnym krokiem w historii mojej marki było otwarcie salonu i Akademii w warszawskim Vitkacu. Zapoczątkowało to również owocną współpracę z telewizją TVN i Mają Sablewską. Metamorfozy w programie „Sablewskiej sposób na modę” były ulubionym momentem dla widzów. Szybko zadebiutowałem jako prowadzący autorski program „Afera fryzjera” na antenie TVN Style. Kolejne sezony wybijały się na pierwsze miejsce w
rankingach oglądalności. Równolegle trwały prace nad show „Mistrzowskie cięcie”, w którym objąłem stanowisko przewodniczącego jury. Przeniesienie formatu do Polski było moim pomysłem. Od 09.09.2017 na antenie TVN Style razem z Alicją Napiórkowską i Michałem Pirógiem oceniałem fryzjerów i szukałem Mistrzów. Część z nich wciąż ze mną współpracuje. Telewizja i kino to wciąż moje żywioły. Dlatego często można mnie spotkać na planach filmowych (m.in. „Pod Mocnym Aniołem”, „Warsaw by night”, “Chemia”, „1984”). Wspólnie ze stacją TVN realizowałem wiele eventów m.in. „Sylwestra w Krakowie”. Od lat jestem
związany z branżą fashion. Współpracuje z takimi projektantami, jak np. Łukasz Jemioł, Paprocki&Brzozowski, Natasha Pavluchenko czy Agnieszka Maciejak.

Od 2015 działam jako ambasador programu „Organizacja Społecznie Zaangażowana”, współpracuję m.in. z Fundację Rak&Roll czy WOŚP. Pandemia sprawiła, że zaangażowanie społeczne stało się niezbędne również w branży fryzjerskiej. Dlatego odpowiadając na jej potrzeby, powołałem do życia organizację Fryzjerzy Fryzjerom. Od roku rozwija się i wspiera
koleżanki i kolegów w trudnej sytuacji, pokazując, czym jest zawodowa solidarność.

 • Strzyżenie męskie
  500
  • 1h
 • Strzyżenie damskie
  900
  • 1h
 • Strzyżenie + kolor
  1200
  • 2h
 • Metamorfoza
  1600
  • 3h

SOCIAL MEDIA

Obserwuj moje media społecznościowe i bądź na bieżąco! Każdego dnia wraz z moim Teamem dzielę się ciekawostkami oraz trikami fryzjerskimi dotyczącymi pielęgnacji i stylizacji włosów. Znajdziesz tam również filmiki instruktażowe oraz porady.

Potrzebujesz indywidualnej porady? Odezwij się do nas na Messengerze!

KANAŁ YOUTUBE

Subskrybuj kanał Macieja Maniewskiego na YouTube i bądź na biężąco.

SKLEP MANIEWSKI

Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i skorzystaj z darmowej dostawy od 149 zł

Dołącz do nas

Razem z naszymi ekspertami przygotowujemy dla Ciebie specjalny newsletter. Sekrety pielęgnacji, inspiracje, podpowiedzi — wszystko, co chcesz wiedzieć o włosach w jednym miejscu.