1-30 kwietnia do zakupów powyżej 250 zł otrzymasz 2 tubki peelingu Clean Up w prezencie!

Bezpieczne rozjaśnianie włosów w domu — czy to możliwe?

Klientki uwielbiają blondy – to fakt. Jednak to my fryzjerzy zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudny jest to zabieg i z tego, że nie zawsze możemy go przeprowadzić. Dlaczego tak jest? Na czym dokładnie polega dekoloryzacja i jak zatroszczyć się o włosy już rozjaśniane? Odpowiadamy dziś na wszelkie pytania.

Dekoloryzacja to nic innego jak usunięcie niechcianych pigmentów z włosów przy pomocy rozjaśniacza. Może być stosowana zarówno na włosach naturalnych, jak i farbowanych. Co ważne, dekoloryzacją jest zarówno mocne rozjaśnianie włosów od nasady, aż do samych końców (dekoloryzacja globalna), jak i różnego rodzaju refleksy i pojaśnienia.

Czy dekoloryzacja jest bezpieczna?

Tak, jeśli jest przeprowadzona przez profesjonalistę, przy pomocy produktów wysokiej jakości. Panie często podejmują się dekoloryzacji samodzielnie w domu, ponieważ w teorii nie ma tutaj nic skomplikowanego. To wrażenie jest bardzo złudne. Dekoloryzacja jest zabiegiem skomplikowanym, wymagającym doświadczenia, delikatności i przede wszystkim – czasu. Aby włosy nie ucierpiały, cały zabieg musi być bardzo dokładnie kontrolowany, a tej kontroli nie da się osiągnąć używając produktów drogeryjnych, które nie do końca znamy, i nie mając żadnego doświadczenia. Dlatego nie eksperymentuj i marząc o metamorfozie, udaj się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

Kiedy nie możemy przeprowadzić dekoloryzacji?

Zawsze najważniejsze jest zdrowie włosów. Dlatego jeśli Twoje kosmyki są przesuszone i zniszczone – zrezygnuj z rozjaśniania, przynajmniej do czasu poprawienia ich kondycji. Dodatkowo, jeśli jesteś posiadaczką włosów kręconych, warto rozważyć potencjalne rozjaśnianie. Jest to zabieg inwazyjny, zmieniający strukturę włosa, zatem w efekcie Twoje loki mogą już nie chcieć się tak kręcić po jego wykonaniu.

Domowa pielęgnacja

Włosy rozjaśniane potrzebują przede wszystkim wzmocnienia i nawilżenia, dlatego sięgaj po produkty zawierające humektanty i proteiny. Szczególnie polecaną serią przez specjalistów z salonów Maniewski jest seria Naturalis z kaszmirową keratyną marki FARMAGAN. Szampon, maska oraz Rewitalizujące Serum Arganowe dogłębnie regenerują włosy, redukują puszenie się i elektryzowanie, nadają im jedwabistej gładkości oraz pięknego blasku.

Więcej na temat bezpiecznej dekoloryzacji dowiesz się z najnowszego odcinka na kanale YouTube Maniewski.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner