Brunetki, blondynki, rude?

Co znaczy kolor Twoich włosów? Jaki komunikat dzięki niemu wysyłasz. Sprawdź, co mają na ten temat do powiedzenia styliści Maniewski.

Okazuje się, że kolor idzie w parze z ilością. Najwięcej włosów mają blondyni i blondynki – około 146 tysięcy. Drugie miejsce zajmują szatynki i szatyni z ilością na poziomie  około 100 tysięcy włosów. Najmniej mieszków włosowych występuje u osób rudych – około 86 tysięcy.

Na świecie występuje tylko 2% naturalnych blondynek i 1% naturalnie rudych osób. Co więc robić? Zawsze można oddać się w ręce sprawdzonego kolorysty. Moda na farbowanie włosów zatacza coraz szersze kręci.   W 1950 roku tylko 7% amerykańskich kobiet farbowało włosy, dziś ta liczba sięga 75%.

Dlaczego decydujemy się na przygodę z farbowaniem? Odpowiedzi dostarczyli naukowcy. Odkryli zależność postrzegania ludzi w zależności od ich koloru włosów. Okazuje się, że blondynki odbieramy jako osoby zabawne i gotowe na flirty, brunetki z kolei to osoby mądre i zdecydowanie poważne, rudość staje się synonimem silnego charakteru. 

Jaki kolor najbardziej odpowiada Twojemu wizerunkowi? W którym będziesz wyglądać najlepiej? Zadaj te pytania fryzjerowi i poproś, aby wyjaśnił na czym polega analiza kolorystyczna. 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner