31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Brunetki, blondynki, rude?

Co znaczy kolor Twoich włosów? Jaki komunikat dzięki niemu wysyłasz. Sprawdź, co mają na ten temat do powiedzenia styliści Maniewski.

Okazuje się, że kolor idzie w parze z ilością. Najwięcej włosów mają blondyni i blondynki – około 146 tysięcy. Drugie miejsce zajmują szatynki i szatyni z ilością na poziomie  około 100 tysięcy włosów. Najmniej mieszków włosowych występuje u osób rudych – około 86 tysięcy.

Na świecie występuje tylko 2% naturalnych blondynek i 1% naturalnie rudych osób. Co więc robić? Zawsze można oddać się w ręce sprawdzonego kolorysty. Moda na farbowanie włosów zatacza coraz szersze kręci.   W 1950 roku tylko 7% amerykańskich kobiet farbowało włosy, dziś ta liczba sięga 75%.

Dlaczego decydujemy się na przygodę z farbowaniem? Odpowiedzi dostarczyli naukowcy. Odkryli zależność postrzegania ludzi w zależności od ich koloru włosów. Okazuje się, że blondynki odbieramy jako osoby zabawne i gotowe na flirty, brunetki z kolei to osoby mądre i zdecydowanie poważne, rudość staje się synonimem silnego charakteru. 

Jaki kolor najbardziej odpowiada Twojemu wizerunkowi? W którym będziesz wyglądać najlepiej? Zadaj te pytania fryzjerowi i poproś, aby wyjaśnił na czym polega analiza kolorystyczna. 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł