31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Covid a codzienna pielęgnacja

Przewlekły stres i niepewność. Taki opis towarzyszy nam wszystkim w tych trudnych dniach. Długotrwałe napięcie odbija się również na naszych włosach i skórze głowy. O czym powinniśmy pamiętać w tym szczególnym czasie?

Zacznijmy od początku. W okresie pandemii dobrze myć włosy częściej niż zwykle. Jeśli nie pracujecie z domu lub okoliczności zmuszają Was do częstych wyjść, wskazane jest nawet codzienne mycie. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim wybierajcie bardzo delikatne szampony i pamiętajcie, że włosy powinny być myte dwukrotnie. Polecamy zwłaszcza szampony Sensitive i Hydra marki FARMAGAN. Mokre włosy wymagają szczególnego traktowania. Są wówczas podwójnie narażone na uszkodzenia. Stąd bardzo często, kiedy myjemy je częściej, możemy pogorszyć ich kondycje. Zwracajcie uwagę nie tylko na kosmetyki, ale również na przykład odpowiedni ręcznik. Musi być przewiewny. Tylko to stanowi gwarancje oddychania i swobodnej cyrkulacji powietrza. Niestety ręczniki typu frotte nie sprawdzają się. Ten rodzaj materiału nie pozwala dobrze domknąć się łuskom włosa.

Częstą reakcją na stres jest nadmierne wypadanie włosów. Na zimę to normalne zjawisko. Jeżeli masz jednak obawy, że tracisz ich zbyt dużo, przyjrzyj się swojej diecie i zwyczajom pielęgnacyjnym. Uwagi wymagają nie tylko włosy, ale też skóra głowy. Wyrośnięty włos jest już martwy. Wszystko sprowadza się do kwestii zabezpieczania przed uszkodzeniami poprzez delikatne traktowanie i kosmetyki ochronne. Doskonałe efekty przynosi natomiast masaż skóry głowy i wcierki. Tutaj doskonale sprawdzają się ampułki Action, które pobudzają cebulki do wzrostu, wzmacniają je i zapobiegają wypadaniu włosów.Chcesz dowiedzieć się więcej o pielęgnacji podczas pandemii?
Subskrybuj nasz newsletter.


Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł