Z okazji Dnia Matki w ten weekend DARMOWA DOSTAWA dla wszystkich zamówień!

Czapka – najlepsza przyjaciółka Twoich włosów

Chroni, może stanowić uzupełnienie garderoby i ciekawy dodatek, do tego zabezpiecza nasze zatoki – mimo oczywistych zalet, po czapki sięgamy niechętnie. Dlaczego warto to zmienić?

Ciepłej czapki nie zastąpi nic. Nawet najlepsze olejki pielęgnacyjne polegną w walce z zimnym powietrzem i wiatrem.  Rezygnując z czapki, narażasz swoje włosy. Jesienią bardzo często stają się suche, kruche i matowe. Zagrożenie czai się praktycznie wszędzie. Wystarczy szybki skok temperatury, który pojawia się, kiedy wysiadasz z samochodu lub wychodzić z domu na zewnątrz. Co się dzieje? Praca gruczołów łojowych zostaje zaburzona. Zaczynają wytwarzać nadmierną ilość sebum i przyczyniają się do szybszego przetłuszczania włosów i powstawania łupieżu. 

Nie wystarczy, ze założysz czapkę na czubek głowy. To zabezpiecza tylko cebulki – pozostałe części i końcówki narażone są na niekorzystne warunki. Jak sobie z tym poradzić? Włosy zawsze możesz spiąć w formę koka, zapleść w warkocz lub przerzucić na jeden bok, dzięki czemu nie stracą objętości. Z pomocą może też przyjść kaptur i ciepły szal.

Jaką czapkę wybrać? Dowiesz się tego z kolejnego tekstu na naszym blogu.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner