fbpx

BLOG

Czy włosy mogą mieć depresję?

23 listopada 2019
0 Comments

Żyjemy szybko. Bardzo szybko. Adrenalina i stres na dobre zadomowiły się w naszym życiu. Odbija się to z każdej strony. Ciągły stan napięcia i niedoczasu nie dodaje urody. Jak czytać znaki płynące z organizmu?

Długotrwałe życie w napięciu może spowodować przedwczesne przejście włosów w fazę spoczynku, a prowadzić do zapalenia mieszków włosowych czy do ogólnego osłabienia struktur włosa. Włosom nie pomaga też rozpamiętywanie. Wracanie do tego, co już za nami i martwienie się, że czegoś nie zrobiliśmy lub zrobiliśmy źle  prowadzi do wydzielania hormonów stresowych – adrenaliny, noradrenaliny i kortyzolu. Pod ich wpływem włosy odmawiają współpracy, tzn. wypadają i stają się słabe i łamliwe.  

Jak rozpoznać, że coś jest nie tak? Kluczem jest uważność. Normą jest utrata ok. 50-100 włosów dziennie – wypadanie włosów w takich ilościach nie wpływa na wygląd. Gdy jest intensywniejsza, a sytuacja utrzymuje się przez kilka tygodni, należy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

Odpowiednie kosmetyki  i suplementy diety mogą pomóc, ale tylko częściowo. Najlepiej znaleźć techniki, które pozwolą Ci skutecznie zrelaksować na co dzień. Wtedy ryzyko „depresji włosów” szybko się zmniejszy.


Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Wpisz swój e-mail