(1-16.03) Do zakupów powyżej 300 zł otrzymasz dyscyplinujący spray do włosów FARMAGAN X-CURLY 200ml w prezencie.

#domowespa: na ratunek suchym włosom

Nawilżanie włosów jest absolutną podstawą ich pielęgnacji. O odpowiedni poziom nawilżenia warto zatem zadbać zarówno od wewnątrz, jak i w sposób powierzchniowy. Pij co najmniej 2 litry wody dziennie, a w swoim domowym spa sięgaj po produkty, które zapewnią twoim włosom moc nawilżenia.

Choć specjaliści powtarzają, że pielęgnacja zarówno włosów, jak i ciała, może się różnić w zależności od pory roku, tak jeden aspekt pozostaje niezmienny – nawilżanie. Dlaczego to jest tak ważne? Kosmyki każdego dnia są narażane na zniszczenia mechaniczne. Przyczyną może być nieprawidłowe suszenie, używanie prostownicy czy lokówki, a nawet ocieranie się końcówek o ramiona, szale lub czapki. W wyniku tego włosy tracą swoje naturalne nawilżenie.

Jak rozpoznać przesuszone włosy?

Pierwszym sygnałem, którego z pewnością nie przeoczysz, jest puszenie się kosmyków pod wpływem wilgoci. Dzieje się tak, ponieważ włosy próbują pobrać wilgoć z powietrza, której im naturalnie brakuje. Aby to zrobić – rozchylają łuski, co zauważamy jako spuszenie. Kolejny znak to elektryzowanie się włosów przy suchej pogodzie. Włosy suche i porowate działają jak magnes na jony dodatnie unoszące się w powietrzu. Skutkuje to odpychaniem się jonów naładowanych tak samo, a w końcu – elektryzowaniem.

Jak efektywnie nawilżyć włosy?

Istotne jest to, aby zapewnić włosom odpowiednią ilość substancji nawilżających, czyli humektantów, ale też aby później domknąć pielęgnację emolientami (czyli olejami). Sięgnij zatem po odpowiednią odżywkę lub maskę (bo to właśnie tego typu produkty służą do pielęgnacji włosów na długości). W składzie szukaj substancji takich jak: Glycerin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Aloe, Panthenol, Niacynamide, Hydrolyzed Collagen, Mel (miód), Urea (mocznik) oraz Allantoin.

Na samym końcu (już po wysuszeniu włosów) sięgnij po olejek. Najpierw dokładnie rozprowadź kilka kropel produktu w dłoniach, a następnie nałóż na same końcówki. To zabezpieczy je przed powstaniem uszkodzeń mechanicznych w ciągu dnia, ale też zapobiegnie puszeniu się i elektryzowaniu.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner