31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

DOMOWESPA – od czego zacząć?

Od początku pandemii Covid19 nie tylko zachęcamy Was do tego, aby zostać w domu, ale przedstawiamy konkretne propozycje, jak zadbać o siebie w tym trudnym czasie.

Dobre samopoczucie i odrobina rozluźnienia przyda się nam wszystkim. Stres to teraz nieodłączny element naszej rzeczywistości. Warto rozróżnić pozytywny eustres oraz negatywny distres. Pierwszy stanowi świetny bodziec, motywuje do działania, wzmacnia koncentrację i sprawia, że możemy się zając sobą z odpowiednią troską. Tego drugiego powinniśmy się wystrzegać. Kiedy nie możemy iść do fryzjera, zapewnienie sobie odpowiedniej pielęgnacji jest tym ważniejsze. Jak w bardzo prosty sposób zorganizować sobie domowe spa? Sprawdź, co radzą doświadczeni styliści.

KROK 1

Co znajduje się w Twojej łazience? Od tego pytania zaczynamy. Ilość nie zawsze idzie w parze z jakością. Jeśli produkt wyraźnie zmienił kolor, konsystencję i zapach – pozbądź się go bez sentymentu. Jeśli odżywki stają się rozwarstwione, nie nadają się do użytku. Pamiętaj, że kosmetyki mają daty ważności.

Określ swoje potrzeby. Pielęgnacyjny niezbędnik w każdym przypadku wygląda inaczej. Pamiętaj, że szampon to produkt przeznaczony do skóry głowy. Jeśli nasada włosów i ich końce świadczą o tym, że mają inne potrzeby, należy wziąć pod uwagę także odżywki. Kiedy problemem jest tłusta skóra głowy i przesuszone końcówki, należy dobrać szampon do przetłuszczających się włosów, a odżywkę do suchych.

KROK 2

Porzuć pośpiech! Myj włosy dwa razy – najpierw je namocz, wymieszaj w dłoni niewielką ilość szamponu z wodą, wmasuj w skórę głowy, spień i spłucz ciepłą wodą. Czynność powtórz, a na koniec spłucz włosy zimną lub letnią wodą, by zamknąć łuski włosa i nadać im blasku.

Odpowiedni czas poświęć też na masaż skóry głowy. Kiedy nakładasz maskę, pamiętaj, że preparat potrzebuje czasu, aby zadziałać. W kilka sekund nawet najlepszy kosmetyk świata nie spowoduje rewolucji. Optymalny czas to 20-30 minut. Dłużej nie ma sensu trzymać produktu — wszystko to, co miało wniknąć w tym czasie, na pewno zdąży.

KROK 3

Nic na siłę. Jeśli zostajesz w domu, pozwól włosom wyschnąć samoistnie. Detoks od prostownicy i suszarki czyni cuda. Szybko się o tym przekonasz. Jak długi powinien być? Wszystko zależy od stanu włosów. Zniszczone nie powinny być suszone gorącym powietrzem. O ile na początku wydaje się, że wszystko jest w porządku, już po kilku godzinach włosy będą zmęczone, a z czasem również wizualny efekt nie będzie najlepszy. Najlepszym rozwiązaniem jest pójście na kompromis i zastosowanie suszenia suszarką przy włączonej funkcji chłodnego nawiewu.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner