Ekologia w łazience

Aż 84% Polaków dostrzegło zagrożenia związane z ekologią, a najbardziej martwią nas kwestie zanieczyszczenia środowiska. Co zrobić? Najlepiej zacząć od małych rzeczy.

Głównym problemem staje się wykorzystywanie plastiku. Z roku na rok drastycznie wzrasta. W kraju rocznie zużywa się go ponad 3,5 miliona ton. Jedną trzecią z tej olbrzymiej ilości stanowią opakowania. Walka dotyczy każdego z nas. Jak to zrobić?

Wybierać większe opakowania. O tej prostej zależności przypomina Maciej Maniewski. Z jego inicjatywy kosmetyki marki FARMAGAN dostępne są w dużych opakowaniach.  Jeśli weźmiemy pod uwagę niezwykłą wydajność produktów, zagrożenie jakie powodują nasze wybory konsumenckie jest dla środowiska dużo mniejsze.

Co jeszcze? Warto zrezygnować z plastikowych szczotek do włosów. Nie dosyć, że wykonane z substancji, które tak trudno się rozkładają, to dodatkowo są też kiepskie pod kątem wytrzymałości. Nagle okazuje się, że nasza łazienka jest pełna plastikowych nieużytków. Dodatkowo specjalnie skonstruowana, biodegradowalna poduszka zapewnia gładkość i blask, domyka łuski włosów, zapobiega odstającym kosmykom i elektryzowaniu się. Bądź eko i wybieraj mądrze.

Podobne wpisy