2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Fakty i mity. Co warto wiedzieć o włosach?

Ma je każdy z nas. Czy przekłada się to na wiedzę o ich naturze i potrzebach? Nie zawsze. Dlatego styliści Maniewski razem z marką FARMAGAN przygotowali specjalne kompendium wiedzy na temat włosów. Zmierz się z mitami i faktami. Sprawdź dotychczasową wiedzę.

Dlaczego warto znać ciekawostki? Niektóre nie mają żadnego wpływu na pielęgnację, jednak inne warto znać, ponieważ mogą odmienić nasze spojrzenie na to, w jaki sposób dbamy o włosy. Często oczekujemy od kosmetyków niemożliwego albo stosujemy je niewłaściwie…

Częste mycie, skraca…włosów życie?

Nie do końca! Codzienne mycie włosów nie ma negatywnego wpływu na ich kondycję, wręcz przeciwnie – codzienna pielęgnacja wpłynie pozytywnie na nasze włosy. Najważniejsze, aby zaspokajać potrzeby własnego organizmu i pamiętać, że szampon to kosmetyk przeznaczony do skóry głowy, odżywka do włosów. 

Przed wizytą u fryzjera nie należy myć włosów?

To mit! Jeśli włosy wymagają umycia, należy to bezwzględnie zrobić. Na oczyszczonych włosach fryzjerowi łatwiej jest ocenić naturalny odcień włosów, gdyż zanieczyszczone, tłuste włosy wydają się ciemniejsze.

Szampon, który się pieni, lepiej myje włosy?

Na czym zależy Ci bardziej? Na zdrowych i pięknych włosach czy na kolorowej pianie? SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES (Sodium Laureth Sulfate) to substancje myjące, pochodne soli, które odpowiadają za pienienie się szamponów. Jeśli zatem twój szampon bardzo szybko i obficie się pieni, możesz mieć pewność, że jednym z jego głównych składników są właśnie te substancje. Nigdy ich nie stosowaliśmy. Kosmetyki FARMAGAN udowadniają, że zdrowie i bezpieczeństwo włosów jest najważniejsze. 

Odżywkę należy nakładać raz w tygodniu?

Codzienna pielęgnacja dzięki nakładaniu odżywki ma pozytywny wpływ na nasze włosy. Taki preparat zakwasza włosy i poprawia równowagę. Dodatkowo działanie odżywki możesz wzmocnić odpowiednim boosterem. 

Cykl Fakty i Mity znajdziesz również w naszych mediach społecznościowych: www.facebook.com/farmaganpolska/

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner