31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Fryzjer polskiego kina

Z powodu kina skrócił włosy Magdalenie Cieleckiej, przygotowywał Agatę Kuleszę do roli w “Moje córki krowy”, pracuje przy nowym projekcie Tomka Wasilewskiego “Zjednoczone stany miłości”, a już 2 października do kin wchodzi “Chemia” – ostatni owoc współpracy Macieja Maniewskiego, stylisty gwiazd i eksperta od metamorfoz, z filmowcami.

Film Bartka Prokopowicza to opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. “Chemia” powstała na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak’n’Roll. W rolach głównych występują Agnieszka Żulewska („Bejbi blues”) i Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”). Maciej Maniewski czuwał nad przygotowaniem obojga do pracy na planie.

Co robi fryzjer na planie filmowym? Zajmuje się tym, co dzieje się po drugiej stronie kamery. Współpracuje z makijażystami oraz kostiumologiem. W tym przypadku kooperacja obejmowała również etap wcześniejszy, czyli “wejście w role”. – “Chemia” jest na początku bardzo kolorowa, włosy muszą oddać to szaleństwo i do tego przygotowywaliśmy Agnieszkę Żulewską (filmowa Lena), później rzeczywistość ją zmienia. Żyje zmianą i w zmianie.. – podkreśla Maciej Maniewski. Mistrz metamorfoz brał też udział w próbach castingowych, obserwował, jak aktorzy przymierzają się do powierzonego im zadania. Przeprowadzał pierwsze konsultacje i wybierał kierunki działania.

Maciej Maniewski od kilku lat współpracuje również z Fundacją Rak’n’Roll. Jego salony w Krakowie, Warszawie i Katowicach są partnerami akcji Daj Włos. Tej jesieni zorganizowano też pierwszą edycję warsztatów “Metamorfozy na zwrotniku raka”, które skierowane są do podopiecznych Fundacji.

Maciej pracował na planie takich produkcji, jak m.in.: “Pod mocnym Aniołem” (reż. Wojciech Smarzowski), “Warsaw by Night” (reż. Natalia Koryncka-Gruz), przygotowywał Agatę Kuleszę i Gabrielę Muskałę do ról w filmie “Moje córki krowy” (premiera już 16.01.2016).

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner