31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Hair M Show – co nas czeka?

Hair M Show podbiło serca międzynarodowej publiczności w Turynie. Czas na polską odsłonę tego szczególnego wydarzenia. Czego możemy się spodziewać 16 stycznia? Komunikat jest prosty: obudzić emocje, poruszyć wyobraźnię i sprowokować do myślenia na temat przyszłości tego, jacy będziemy i jakie będziemy nosić fryzury – podkreśla Adam Adamonis, reżyser wydarzenia. Dowiedzcie się, co nas czeka.

Co było najważniejsze podczas reżyserii show?

A. Adamonis: Myślę, że poznanie sposobu pracy Macieja Maniewskiego, jego twórczej wizji i tego, czym dla niego jest tworzenie fryzur, praca z włosami czy budowanie relacji z ludźmi. To było równoznaczne z dobraniem odpowiedniego zespołu artystów, tancerzy, który pasowałby do projektu. Show lawiruje między komercją a sztuką. Potrzebowałem zaufanych partnerów, którzy razem ze mną stworzą to dzieło. Karolina Kroczak – choreograf, drugi reżyser, osoba z którą pracuje już od wielu lat, gdzie cenie sobie jej podejście do pracy z artystą oraz Rafał Gorączkowski – kompozytor, przyjaciel, który ma wielki dar do tworzenia muzyki i potrafi słuchać drugiego człowieka. Wiedziałem również że na scenie potrzebuje żywego instrumentu, aby urealnić całość, popracować nad emocjami. Wybór był prosty –wiolonczela. To instrument, który ma dwubiegunowość emocjonalną.

Jaki komunikat chcieliście przekazać zgromadzonej publiczności?

A. Adamonis: Komunikat był prosty obudzić emocje, poruszyć wyobraźnie i sprowokować do myślenia na temat przyszłości tego, jacy będziemy i jakie będziemy nosić fryzury.

Jaką historię miał opowiedzieć pokaz?

A. Adamonis: Inspiracja do tworzenia Show została zaczerpnięta z samego głównego bohatera, czyli Maćka Maniewskiego. Jego charyzma, dominujące emocje czy pojęcia myślowe kontra doświadczenie, zasady czy jego wizerunek. Taki zestaw pozwolił stworzyć pewien mechanizm w klimacie czarno – białym. Z jednej strony mamy barwne, emocjonalne i energiczne sceny, a z drugiej strony sceny pełne spokoju, prostoty a nawet ciszy. Show opowiada o pewnej zmienności w Nas, procesie poznawania, poszukiwania siebie a także stawiania pytania, kim tak naprawdę jestem. Przekaz w sam raz na Nowy Rok.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner