31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Jak przygotować włosy do koloryzacji?

Blisko 90% kobiet farbuje włosy. Według danych z badań najczęściej na pierwszą koloryzację decydujemy się w wieku 22 lat i robimy to regularnie co najmniej do 65 roku życia. Czy o koloryzacji wiemy wszystko? W odpowiedzi na wiele pytań, postanowiliśmy przygotować krótki przewodnik, który jeszcze lepiej przygotuje cię do tego zabiegu. 

Przyjdź do salonu z czystymi włosami

Planując wizytę u kolorysty, dobrze przyjść do salonu z włosami umytymi nie wcześniej niż dzień przed wizytą. Farby, których używamy w salonach Maniewski, są o wiele delikatniejsze niż te dostępne w drogeriach i przetłuszczone u nasady włosy mogą nie zostać odpowiednio pokryte pigmentem. Dodatkowo włosy zanieczyszczone są ciemniejsze, więc fryzjerowi trudniej jest dobrać odpowiedni kolor.

Jedynie do rozjaśniania włosów rozjaśniaczem kładzionym bezpośrednio na skórę głowy można przyjść w lekko przetłuszczonych włosach.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie, zarówno skóry twarzy jak i włosów

Pamiętaj, że przesuszona skóra „pije” farbę i powoduje trudną do usunięcia kolorową ramkę dookoła linii włosów. Z kolei kosmyki dobrze wypielęgnowane i nawilżone lepiej przyjmują pigment. Możemy sobie również wtedy pozwolić na mocniejsze rozjaśnienie, bo wiemy, że kondycja włosów nie ucierpi podczas zabiegu.

Po koloryzacji pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji

Potrzeby włosów farbowanych idealnie zaspokaja seria KEEP COLOR marki FARMAGAN. Produkty tej serii wyróżnia wyciąg z nasion Perły Prerii “Limnanthes Alba”. Olej tej rośliny zawiera 98% długołańcuchowych kwasów tłuszczowych oraz dużo wyższe stężenia wysokiej jakości trojglicerydów w porównaniu do innych olejów roślinnych. Ponadto ma trzy długołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nie były znane przed ich odkryciem w tej roślinie. Zawiera naturalne filtry UV. Jest niezwykle bogaty w witaminy E i F. Nadaje włosom perłowy blask, stabilizuje i wzmacnia głębię koloru, chroni przed blaknięciem. Charakteryzuje się właściwościami nawilżającymi, odżywczymi, doskonale kondycjonuje włosy. 

W salonach Maniewski trwa aktualnie akcja KEEP my COLOR, w ramach której decydując się na zabieg koloryzacji i kupując szampon z serii Keep Color, maskę otrzymasz w prezencie. Dodatkowo w mediach społecznościowych marki Farmagan znajdziesz konkurs z ciekawymi nagrodami!

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł