31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Jak wybrać lokówkę – porady od fryzjera

Producenci prześcigają się w udoskonalaniu swoich sprzętów i co chwila wypuszczają na rynek nowe produkty. Czym różnią się od siebie? Na co zwracać uwagę? I w końcu: jak jednak wybrać tę idealną lokówkę, która pomoże Ci osiągnąć wymarzony efekt? Dziś odpowiadamy na te pytania wraz z Adamem Ślipko z katowickiego salonu Maniewski!

Jeśli akurat poszukujesz idealnej lokówki do swoich włosów, to już z pewnością wiesz, jak trudny i przytłaczający może być etap dokonywania konkretnego wyboru. Adam Ślipko, Master z katowickiego salonu Maniewski, wskazuje, że przy wyborze lokówki kluczowe są 3 aspekty:

1. Rodzaj/ struktura i długość Twoich włosów

Każdy włos ma nieco inną strukturę, jednak najczęściej mamy do czynienia z włosami cienkimi, grubymi, prostymi oraz kręconymi. W zależności od tego, jakie są Twoje włosy, nawet przy pomocy tej samej lokówki możesz osiągnąć zupełnie różny efekt. Przykładowo, przy pomocy lokówki o końcówce o mniejszej średnicy, uzyskasz efekt mocniej skręconych loków na włosach cienkich niż na grubych i mocnych.

Bez względu jednak na strukturę włosów, pamiętaj, aby zadbać o termoochronę. Potrzebują jej zarówno włosy cienkie i delikatne, jak i grube i zdrowe. Całkowite bezpieczeństwo zapewni Twoim kosmykom spray Thermaprotect od DAVROE, który dodatkowo ułatwia stylizację włosów.

2. Efekt, który chcesz osiągnąć

Tradycyjne loki? Hollywoodzkie fale? A może roztrzepane beachy waves? Do każdego z tych rodzajów fal użyjemy innej lokówki. Dlatego zastanawiając się nad tym, jak wybrać lokówkę, miej z tyłu głowy to, jaki efekt przy jej pomocy chcesz uzyskać.

3. Osobiste preferencje – wielkość, grubość, waga.

Warto wziąć do ręki sprzęt, nad którym się zastanawiasz. Sprawdzić, czy jest ciężki czy lekki, jak leży w ręce. Coś, co z pozoru może początkowo tylko lekko przeszkadzać w lokówce, później najpewniej sprawi, że nie będziesz chętnie po nią sięgać. Takie detale najlepiej wychwycić na samym początku.

Czytaj więcej: Top 3 odżywki w sprayu z perspektywy fryzjera

Na jakie aspekty techniczne zwrócić uwagę?

  • Średnica lokówki

Lokówki między sobą różnią się średnicą, co wpływa na wielkość loków. Im mniejsza średnica, tym bardziej zdefiniowane i mniejsze będą loki. Większa średnica da bardziej naturalny efekt miękkich fal lub dużych loków. Zastanów się, który efekt bardziej Ci się podoba i w zależności od tego wybierz średnicę odpowiadającą Twoim potrzebom.

  • Materiał, z jakiego została wykonana lokówka

Lokówki mogą być wykonane z różnych materiałów. Na rynku znajdziesz między innymi lokówki ceramiczne, turmalinowe czy tytanowe. To właśnie ten aspekt w głównej mierze wpływa na równomierne rozprowadzenie ciepła i zmniejsza ryzyko uszkodzeń włosów.

  • Regulacja temperatury i bezpieczeństwo

Wybierz taką lokówkę, która umożliwia regulację temperatury. Dzięki tej funkcji unikniesz przegrzewania włosów, które z czasem mogłoby doprowadzić do ich zniszczenia. Upewnij się też, że lokówka posiada izolowany koniec, ułatwiający trzymanie jej podczas stylizacji. Pomocna jest też funkcja automatycznego wyłączenia po pewnym czasie w razie nie odłączenia lokówki od prądu po zakończeniu stylizacji.

  • Opinie innych użytkowników

Ostatnim, ale równie ważnym krokiem przy wyborze odpowiedniej lokówki, jest zapoznanie się z opiniami osób, które już z niej korzystały. Dowiesz się o potencjalnych usterkach, które mogą się pojawić i o tym, jak sprawdza się sprzęt po czasie.

Adam Ślipko, Maniewski Katowice

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

48.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

125.00 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner