Z okazji Dnia Matki w ten weekend DARMOWA DOSTAWA dla wszystkich zamówień!

Końcówki włosów – jak o nie dbać?

Zniszczone i rozdwojone końcówki to problem wielu kobiet niezależnie od długości włosów. Można jednak sobie z nimi poradzić. W jaki sposób? Przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych rad.

Jak to się dzieje?

Włos zbudowany jest z trzech warstw: rdzenia, kory i naskórka. Jak to działa? Naskórek tworzy łuski, będące barierą ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli Twoje włosy są zniszczone i słabe, najpewniej pozbawione są rdzenia, a ich najbardziej zewnętrzna warstwa jest zniszczona – stąd tylko krok do rozdwojenia włosa. Jak sobie pomóc?

Dlaczego?

Suche końcówki włosów tworzą się, kiedy Twoje włosy są nieodpowiednio nawilżone i odżywione. Nie pomaga częste rozjaśnianie, farbowanie i kosmetyki zawierające SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES (Sodium Laureth Sulfate). Suche, rozdwojone końcówki mogą być również efektem uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych nadmiernym szarpaniem i tarciem. Czasem same jesteśmy sobie winne i stan włosów to konsekwencja niewłaściwego rozczesywania i wycierania włosów po myciu. Co robić?

Olejek – Twój przyjaciel

Olejek arganowy z serii Bioactive Naturalis nie tylko poprawia stan wizualny końcówek, ale stanowi dla nich formę zabezpieczenia. Tworzy dodatkową otoczkę wokół włosa, która chroni. Niewielką ilość dobrze nakładać codziennie. Kosmetyk nie obciąża włosów.

Kwas czy zasada?

Dlaczego zakwaszanie jest tak dobroczynne dla włosów? To nic innego jak domykanie łusek za pomocą preparatów o lekko kwaśnym pH. Włosy z domkniętymi łuskami są mniej podatne na zniszczenia i mniej się rozdwajają, a dodatkowo wyglądają zdrowiej. Jeśli wybierzesz preparat, który dodatkowo nawilża, korzyści są podwójne. Wybierz maskę z serii Bioactive Hair Care HYDRA, która zawiera kwas hialuronowy wiążący wodę.


Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner