Letnie zagrożenia

W końcu doczekaliśmy się wyższych temperatur! Słońcem cieszymy się podczas wyjazdów, na działkach, tarasach i w parkach. Powoli przygotowujemy się również do wakacji. Zwykle pamiętamy o kremach z filtrem do ciała oraz do twarzy, ale co z włosami? Przecież one też potrzebują odpowiedniej ochrony. Dziś podpowiemy, co zrobić, aby kosmyki nie ucierpiały po spotkaniu z mocniejszym słońcem.

Szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieni UV są włosy cienkie i delikatne, zniszczone i rozjaśniane.  Włosy ciemne radzą sobie ze słońcem lepiej, ale i tak będą bardzo wdzięczne za kapelusz lub chustkę. Latem lepiej również decydować się na upięcia i zrezygnować z rozpuszczonych włosów, przynajmniej w ciągu dnia. Warto też sięgnąć po produkty chroniące włosy przed słońcem.

Wiele osób uwielbia efekt kosmyków „muśniętych słońcem”. Często panie decydują się na suszenie ich na słońcu wierząc, że ta czynność zaowocuje upragnionymi refleksami. Ostrzegamy – marzenia o pojaśnieniach spełniajmy w salonie fryzjerskim. Rozjaśnione słońcem końcówki tak naprawdę wołają o pomoc i jest to znak, że pilnie potrzebują mocnej regeneracji.

Wybierając odpowiednie kosmetyki, warto czytać etykiety. Wybierajmy produkty bogate w składniki silnie nawilżające, takie jak pantenol. Pomocne mogą być także proteiny, które pomogą odbudować włosy osłabione promieniowaniem UV. W przypadku włosów delikatnych i cienkich najlepiej sięgnąć po produkty zawierające proteiny roślinne, które nie obciążą włosów.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner