Z okazji Dnia Matki w ten weekend DARMOWA DOSTAWA dla wszystkich zamówień!

Maciej Maniewski – fryzjer polskiego kina

Z powodu filmu skrócił włosy Magdalenie Cieleckiej, przygotowywał Agatę Kuleszę do roli w „Moje córki krowy”, pracował przy wielokrotnie nagradzanym filmie Tomka Wasilewskiego „Zjednoczone stany miłości”, mistrzowsko poradził sobie ze stylizacją włosów do filmu „Chemia” Bartosza Prokopowicza. Wraz z pierwszą polską produkcją serwisu NETFLIX współpracuje również z rynkiem seriali.

Co robi fryzjer na planie filmowym? Zajmuje się tym, co dzieje się po drugiej stronie kamery. Współpracuje z makijażystami oraz kostiumologiem. Często kooperacja obejmuje również etap wcześniejszy, czyli „wejście w role”. Pracując dla polskiego kina Maciej Maniewski wielokrotnie brał udział w próbach castingowych, obserwując, jak aktorzy przymierzają się do powierzonych im zadań.

Kiedy Netflix rozpoczął przygotowania do realizacji pierwszego oryginalnego serialu polskojęzycznego, do pracy z aktorami Ewa Kowalewska (odpowiedzialna za charakteryzację) zaprosiła stylistów marki Maniewski. Premierę zaplanowano na przyszłym rok. 8-odcinkową produkcję wyreżyserują Agnieszka Holland i Kasia Adamik.

Wcześniej zespół Macieja pracował na planie takich produkcji, jak m.in.: „Pod mocnym Aniołem” (reż. Wojciech Smarzowski), „Warsaw by Night” (reż. Natalia Koryncka-Gruz).

Podczas 11.NETIA OFF CAMERA team MANIEWSKI zajmie się fryzurami festiwalowych gości. Niezastąpione okażą się kosmetyki do stylizacji marki FARMAGAN

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner