Maciej Maniewski – fryzjer polskiego kina

Z powodu filmu skrócił włosy Magdalenie Cieleckiej, przygotowywał Agatę Kuleszę do roli w „Moje córki krowy”, pracował przy wielokrotnie nagradzanym filmie Tomka Wasilewskiego „Zjednoczone stany miłości”, mistrzowsko poradził sobie ze stylizacją włosów do filmu „Chemia” Bartosza Prokopowicza. Wraz z pierwszą polską produkcją serwisu NETFLIX współpracuje również z rynkiem seriali.

Co robi fryzjer na planie filmowym? Zajmuje się tym, co dzieje się po drugiej stronie kamery. Współpracuje z makijażystami oraz kostiumologiem. Często kooperacja obejmuje również etap wcześniejszy, czyli „wejście w role”. Pracując dla polskiego kina Maciej Maniewski wielokrotnie brał udział w próbach castingowych, obserwując, jak aktorzy przymierzają się do powierzonych im zadań.

Kiedy Netflix rozpoczął przygotowania do realizacji pierwszego oryginalnego serialu polskojęzycznego, do pracy z aktorami Ewa Kowalewska (odpowiedzialna za charakteryzację) zaprosiła stylistów marki Maniewski. Premierę zaplanowano na przyszłym rok. 8-odcinkową produkcję wyreżyserują Agnieszka Holland i Kasia Adamik.

Wcześniej zespół Macieja pracował na planie takich produkcji, jak m.in.: „Pod mocnym Aniołem” (reż. Wojciech Smarzowski), „Warsaw by Night” (reż. Natalia Koryncka-Gruz).

Podczas 11.NETIA OFF CAMERA team MANIEWSKI zajmie się fryzurami festiwalowych gości. Niezastąpione okażą się kosmetyki do stylizacji marki FARMAGAN

Podobne wpisy