Skip to content

MASTER

SZKOLENIE DWUDNIOWE. Zagadnienia z zakresu mistrzowskich strzyżeń i koloryzacji inspirowanych najnowszymi trendami i technikami. Szkolenie pod okiem Macieja Maniewskiego, które będzie kreatywnym wykorzystaniem niebanalnych strzyżeń i technik koloryzacji. Propozycja dla osób zajętych, ambitnych i wymagających. Tryb daje gwarancję realizowania najbardziej zindywidualizowanego programu nauczania, ściśle dostosowanego do wymagań i potrzeb. Uwaga Macieja Maniewskiego, założyciela Akademii i marki Maniewski i eksperta z zakresu koloryzacji jest w 100% skoncentrowana na uczestniku szkolenia.

PROGRAM

BLOK 1: teoria fryzjerstwa
– omówienie pracy z klientem i włosami (wzorcowa konsultacja wzbogacona o zdolność rozróżniania typu osobowości i typu kolorystycznego), sposoby dobierania fryzury do kształtu twarzy i strzyżenia do struktury włosa,
– technika pracy, odświeżenie informacji na temat podstawowych technik strzyżenia i koloryzacji.

BLOK 2: nawiązania i inspiracje
• omówienie aktualnej kolekcji marki,
– przegląd światowych trendów danego sezonu wraz z adaptacją wybranych na potrzeby danego salonu,
– przedstawienie narzędzi służących do rozwijania w sobie kreatywności.

a) strzyżenia
– zaprezentowanie technik strzyżeń, które należy stosować, aby osiągnąć nowoczesny efekt i pokaz łączenia ich w niestandardowy sposób (dyskoneksje),
– zademonstrowanie strzyżenia pokazowego wykorzystującego najnowsze kreatywne techniki strzyżeń, a także klasycznych rozwiązań w interpretacji Macieja Maniewskiego.

b) koloryzacja
• nowatorskie techniki koloryzacji,
– streszczenie elementarnych informacji kolorystycznych.

Szkolenie to zostało podzielone na dwa dni.

Dzień pierwszy
• indywidualna praca z Maciejem Maniewskim (prezentacja multimedialna, strzyżenie pokazowe) i praca na modelkach.

Dzień drugi,
– indywidualna praca z instruktorem – ekspertem od koloryzacji (prezentacja multimedialna, koloryzacja pokazowa) i  praca na modelkach pod okiem instruktora.

UMIEJĘTNOŚCI

– fryzjer ma narzędzia służące przeprowadzeniu właściwej analizy potrzeb klienta,
– fryzjer posiada umiejętność analizy danych i wykorzystania informacji, pochodzących z różnych źródeł z zakresu zaprezentowanych trendów i tendencji w zakresie fryzjerstwa,
– fryzjer potrafi dobrać fryzurę do kształtu twarzy i struktury włosów,
– fryzjer potrafi poprawnie wykonać koloryzację z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań.

EFEKTY KSZTAŁCENIA

– fryzjer ma ogólną wiedzę z zakresu koloryzacji lub/i strzyżeń dostosowaną do poziomu kształcenia i jest w stanie ją poprawnie zastosować, – fryzjer jest w stanie łączyć nowoczesne techniki strzyżeń z uwzględnieniem preferencji klienta i struktury włosów, – priorytetem dla fryzjera są zdrowe włosy i wie, w jaki sposób zadbać o ich strukturę, – fryzjer rozumie funkcjonowanie substancji chemicznych podczas procesu koloryzacji, – fryzjer zna wpływ czynników fizycznych na strukturę włosa, – fryzjer jest w stanie ocenić kondycję włosów i zaproponować poszczególne etapy metamorfozy tak, aby osiągnąć cel, którego wymaga klient.

SKLEP MANIEWSKI

Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i skorzystaj z darmowej dostawy od 149 zł

Dołącz do nas

Razem z naszymi ekspertami przygotowujemy dla Ciebie specjalny newsletter. Sekrety pielęgnacji, inspiracje, podpowiedzi — wszystko, co chcesz wiedzieć o włosach w jednym miejscu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych przez M KLUB Sp. z. o. o. sp. k. w celu wysyłki treści marketingowych.