2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Nie rwij włosów z głowy!

S.O.S. DLA WŁOSÓW ZNISZCZONYCH I MOCNO PRZESUSZONYCH

Włosy są niezwykle delikatne, dlatego zasługują na łagodne traktowanie. Nie służy im rozjaśnianie, suche powietrze, słońce, klimatyzowane pomieszczenia, a także zbyt wysoka i niska temperatura. Kiedy fundujemy im dawkę ekstremalnych warunków, zamiast błyszczeć, stają się matowe i przesuszone.

Regeneracja włosów zniszczonych jest czasochłonna i wymaga sporo wyrzeczeń. Najlepiej zapomnieć o prostownicy i mocnej stylizacji włosów. Zamiast farbowania włosów od nasady, polecam przyciemnić górę a na pozostałe kosmyki nałożyć delikatne, naturalne refleksy, które w świetle dziennym będą mienić się złocistymi pasmami. Włosy zyskują wtedy naturalność, są błyszczące i wyglądają zdrowo i możesz zapomnieć o odrostach.

Jeśli nasze włosy wymagają dogłębnej regeneracji, do akcji wkraczają nożyczki. Podcięcie końcówek lub nawet mocniejsze cięcie pozwolą zregenerować włosy i przywrócić im blask.

Dodatkowo polecam systematyczną pielęgnację. Głęboko nawilżające maski, bogate w składniki odżywcze np. oleje i keratynę, a także naturalne szampony dobrane do struktury włosów odwdzięczą się piękną czupryną. Pielęgnacja będzie jeszcze bardziej skuteczna, jeśli po nałożeniu maski nałożymy na głowę czepek, który wywoła naturalne ciepło i zapewni lepszą wchłanialność składników odżywczych w głąb włosów. Przed suszeniem warto sięgnąć po olejek, który nałożony na same końce zabezpieczy je przed działaniem ciepłej temperatury, a także ułatwi ich rozczesywanie. Dodatkowo w salonach fryzjerskich dostępne są specjalne kuracje wzmacniające dla włosów zniszczonych np. sauna, dzięki której witaminowe ampułki pod wpływem ciepła wnikają we włosy od nasady aż po same końce. Preparaty użyte do takiej pielęgnacji mają silne działanie odbudowujące strukturę włosów, hamują ich wypadanie, a także stymulują ich wzrost. Aby kuracja była widoczna, należy prowadzić ją systematycznie przez ok. 3 miesiące.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner