Z okazji Dnia Matki w ten weekend DARMOWA DOSTAWA dla wszystkich zamówień!

Nikotyna — wróg Twoich włosów

Nie ma piękna bez zdrowia. Nasz wygląd to w dużej mierze efekt tego, jak o siebie dbamy. Nikotyna nie pomaga ani naszej cerze, ani włosom. Przypominamy o tym z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu (31.05)

Papierosy potrafią przyspieszyć proces starzenia o dobrych kilka lat. Z badań wynika, że są dwa razy bardziej zdradliwe niż słońce. Skóra palaczy jest niemal trzy razy starsza niż osób niepalących w tym samym wieku. Nikotyna nie pomaga też naszym włosom. Powoduje skurcz naczyń krwionośnych, a to prowadzi do zmniejszonego uwalniania tlenu w tkankach i niedostatecznego odżywienia cebulek. Dodatkowo dym zawiera substancje smoliste, które osadzają się na włosach i działają wysuszająco. Włosy stają się matowe i łamliwe.

Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów. Ma zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.


Photo by Quinten de Graaf on Unsplash

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner