1-30 kwietnia do zakupów powyżej 250 zł otrzymasz 2 tubki peelingu Clean Up w prezencie!

Okiem eksperta – wszystko, co chcecie wiedzieć o koloryzacji

Naturalny kolor włosów a możliwości koloryzacyjne 

Wyobrażenia klienta co do koloru końcowego nie zgadzają się z tym co jednorazowo możemy uzyskać – znacie to, prawda?  Naturalny koloru włosów klientki pozwala na określenie ilości tonów, które chcemy rozjaśnić, przyciemnić czy zafarbować włosy ton w ton. Określa również nasze możliwości i drogę, jaką mamy do przebycia.

W większości przypadków trzeba czasu i kilku wizyt, aby włosy pozostały w dobrej kondycji, a kolor spełniał oczekiwania i zbliżył się do wymarzonego. Jeśli trafnie ocenimy wyjściowy kolor naturalnych włosów i znamy produkty, na których pracujemy, możemy skutecznie dobrać odpowiedni odcień oraz oksydant i dzięki temu osiągnąć zakładany efekt. Pamiętajmy, że w przypadku włosów lepsza jest bezpieczna ewolucja niż gwałtowna rewolucja.

  O czym pamiętać? Podczas farbowania należy zwrócić uwagę na podkład rozjaśniający każdego z poziomów włosów, pamiętać o neutralizacji bądź intensyfikacji podczas farbowania z uwzględnieniem koloru, jaki chcemy uzyskać.

Koloryzacja nie bez powodu nazywana jest sztuką. Aby móc korzystać z jej narzędzi i możliwości, należy dogłębnie poznać teorie koloru, zrozumieć zależności chemiczne czy tabele neutralizacji. Akademia Maniewski kładzie duży nacisk na to, aby każdy kursant zrozumiał, dlaczego dane procesy są istotne i żadnego z nich nie można pominąć.

Warto tutaj wspomnieć o szkoleniach indywidualnych, na których skupiamy się na konkretnych potrzebach kursantów.  Dobieramy program skrojony na miarę, zakładający jak najszybszą optymalizację wiedzy i szybkie osiągnięcie efektów kształcenia. 

Żadnego z elementów procesu koloryzacji nie możemy ominąć, dlatego dzisiaj skupię się na właściwej pielęgnacji włosa po farbowaniu.

Podczas farbowania włosów zawsze zmieniamy pH z neutralnego w zasadowe. Chcąc przerwać działanie środków chemicznych, należy przerwać reakcje zachodząca we włosie, myjąc oraz nakładając odżywkę o kwaśnym pH. Jeśli proces zakwaszenia włosa zostanie pominięty, nasza klientka może rano obudzić się z innym kolorem włosów, ale to nie jest jedyny skutek uboczny, ponieważ struktura włosa również na tym ucierpi. 

Czas działania farby

Ile razy słyszeliśmy od naszych klientek czy znajomych, że aby mieć jaśniejszy kolor, trzeba przytrzymać farbę krócej niż zaleca producent… To złota myśl z gatunku „faktów i mitów”. Kiedy skrócimy czas działania farby, włosy nie zdążą się wystarczająco zafarbować, kolor będzie się szybko wypłukiwać, a koloryzacja od razu będzie wyglądać inaczej niż sobie tego życzyliśmy.  Ważne jest, aby trzymać się wskazówek producenta, zakładających określony czas działania, odpowiedni stosunek oksydantu do ilości użytej farby oraz właściwej pielęgnacji włosa bezpośrednio po zabiegu.

 Anna Sadowska 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner