2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Plopping — ratunek dla włosów kręconych?

Plopping to metoda, która stała się popularna przede wszystkim dzięki zasięgom Tik Toka. Czy faktycznie jej stosowanie będzie zbawienne dla włosów kręconych i pięknie podkreśli loki? W jakich przypadkach się sprawdzi i czego potrzebujesz do wykonania ploppingu Dziś przyglądamy się temu bliżej.

Sam plopping to nic innego jak zabezpieczenie loków w taki sposób, aby jak najdłużej utrzymały swoją formę. Ta metoda stylizacji włosów kręconych pomaga nie tylko podkreślić skręt, ale również go wydobyć. Znany jest również pod nazwami takimi jak “koszulkowanie” czy “ręcznikowanie” włosów. Najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów falowanych bądź kręconych, których skręt nie jest zbyt wyraźny lub brakuje im objętości u nasady.

Czego potrzebujesz?

Aby wykonać plopping, nie potrzebujesz tak naprawdę żadnych specjalistycznych produktów do stylizacji. Wystarczy bawełniana koszulka lub delikatny ręcznik (ważne jest to, aby materiał był dość cienki i dobrze chłonął wilgoć. Odpadają grube ręczniki frotte, które nie pochłaniają wody, a wzrost temperatury przy skórze głowy nie tylko rozpulchnia włos, ale i działa negatywnie na sam skalp). Oprócz tego zaopatrz się w kosmetyki, które używasz na co dzień do mycia włosów, czyli szampon oraz odżywkę, a także stylizator. Jeśli wciąż szukasz idealnego zestawu, to specjaliści z salonów Maniewski polecają serię Moisture Senses, która dogłębnie nawilża włosy kręcone i podkreśla ich sprężystość oraz krem do loków Curl Creme Definer.

Plopping krok po kroku

1. Najpierw umyj dokładnie swoje włosy i rozczesz je przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami wtedy, kiedy jeszcze jest na nich odżywka. Następnie dokładnie włosy wypłucz i odciśnij z nich nadmiar wody.

2. Rozprowadź na włosach stylizator i ruchem wgniatającym uformuj loki od dołu, pozbywając się pozostałości nadmiaru wody. Cały czas trzymaj głowę pochyloną do przodu.

3. Następnie rozłóż koszulkę lub ręcznik na płaskiej powierzchni. Powoli schylając głowę, ułóż swoje włosy na środku materiału. Zacznij zawijać materiał w taki sposób, aby zakrył całą głowę i był szczelnie do niej dopasowany. Związując go, upewnij się, że dobrze przylega, ale nie jest nałożony zbyt ciasno.

4. Taki turban trzymamy na włosach od pół godziny do dwóch godzin. Po upływie tego czasu ściągamy go z włosów, a następnie suszymy przy pomocy suszarki z dyfuzorem.

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

48.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

50.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

50.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

130.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

130.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

130.00 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner