31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Początek lata – jak dbać o włosy?

Słońce nie jest przyjacielem naszych włosów.  Działa analogicznie jak farba  – pod wpływem ciepła rozszczelnia osłonkę włosa, która ma budowę nachodzących na siebie łusek. Odsłania się w ten sposób białkowa kora włosa, która zostaje poddana bezpośredniemu, niszczącemu działaniu promieni UV. Włosy zaczynają się łamać. Tracą też kolor, co czasem jest ładne i wygląda jak naturalny balejaż, ale niestety jest oznaką uszkodzenia. Dlaczego? Promienienie UV utleniają melaninę, która zmienia kolor włosów na jaśniejszy. Nie pomaga im też woda morska (sól) lub ta z basenu (chlor) – krople działają, jak soczewki i skupiają promienie UV. Co robić?

Zadbaj o włosy tak samo starannie, jak o skórę. Do walizki spakuj preparaty z filtrami, serum i olejek nawilżający. Te trzy podstawowe kosmetyki oprócz składników nawilżających, mają za zadanie odżywiać i regenerować włosy. Zawierają cenne źródła witamin i soli mineralnych, takich jak: potas i magnez, które zabezpieczają włosy przed negatywnym działanie czynników zewnętrznych. Oprócz pięknego zapachu, szybko poczujesz, że włosy są lekkie w dotyku, nawilżone, a przede wszystkim mocniejsze i zdrowsze.

W okresie urlopowo-wakacyjnym warto wybierać proste formy uczesania czy fryzury. Im mniej lakieru do włosów, używania prostownicy czy suszarki, tym lepiej. Choć może wydać się to trudne, jest możliwe! Efekty zobaczysz po powrocie do domu. O czym jeszcze pamiętać?

Nie susz włosów na słońcu – niestety robi to większość z nas. Warto korzystać też z zimnego nawiewu suszarki.

Latem i zimą powinniśmy nosić upięte włosy. Dzięki temu chronimy je przed słońcem. Jeśli więc do tej pory nosiłaś głównie rozpuszczone włosy, w tym sezonie polub upięcia. Oto kilka inspiracji. Możesz chować też włosy pod gustowną chustką lub kapeluszem.

Bardzo często letnie diety czy upały powodują brak apetytu. Jak sobie radzić? Z pomocą przychodzi MERZ SPEZIAL DRAGEES. Wystarczy przyjąć dwie drażetki każdego dnia.  Zawierają kompozycję witamin i mikroelementów, które zapewniają organizmowi  substancje odżywcze, wspomagające utrzymanie zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci. Takiej recepty na piękno i zdrowie – nie warto sobie odmawiać. Trzeba zapakować ją do naszej letniej kosmetyczki.


Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner