2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Priorytety piękna: nawilżanie

22 marca świętujemy Dzień Wody. To ważny moment, aby przypomnieć sobie, dlaczego poziom nawilżenia jest tak ważny z punktu widzenia naszego zdrowia i urody. Maciej Maniewski przygotował też serię porad, jak poradzić sobie z włosami, które stały się odwodnione.

Kiedy maleje zawartość wody, właściwości fizyczne włosów słabną. Tracą blask, wykazują nadmierną łamliwość i puszą się bardziej niż zwykle. Poziom wody we wnętrzu włosa zmienia się zależnie od warunków atmosferycznych. Znacznie częściej z tym defektem borykać się będziemy w lecie (podwyższona temperatura i promieniowanie UV) oraz zimą (różnice w wilgotności powietrza, bardzo niska temperatura). Aby nie narazić włosów na odwodnienie, warto pamiętać o kilku zasadach.

Włosy suche wymagają szczególnego traktowania. Aby przywrócić równowagę wodną wewnątrz włosa, musimy nie tylko ograniczyć czynniki szkodliwe, ale wprowadzić odpowiednią pielęgnację.

Pielęgnacja włosów suchych

Należy całkowicie zrezygnować z silnych detergentów zawierających SLS lub SLES. Z pomocą przychodzi BIOACTIVE HAIR CARE HYDRA. Serię wyróżnia wysoka zawartość kwasu hialuronowego. To substancja naturalna dla naszego organizmu. Wchodzi w skład płynów ustrojowych, tkanki łącznej oraz jest budulcem naczyń krwionośnych. Doskonale wiąże wodę, dzięki czemu włosy i skóra głowy pozostają odpowiednio nawilżone przez dłuższy czas. Każdego dnia ok. 30% cząsteczek kwasu ulega rozpadowi. Kiedy konieczne jest dostarczenie go z zewnątrz, z pomocą przychodzą kosmetyki FARMAGAN. Dodatkowo w pracy nad formułą BIOACTIVE HAIR CARE HYDRA zrezygnowano z SLES (etoksylowany laurylosiarczan sodu) i SLS (laurylosiarczan sodu), które jako środki powierzchniowo-czynne są potencjalnie bardziej agresywne dla włosów i skóry głowy.

Mycie włosów suchych

Włosów suchych nie należy również trzeć i mocno ugniatać. Ze względu na ich nadmierną łamliwość należy obchodzić się z nimi znacznie delikatniej. Aby pozbyć się nadmiaru wody możesz wykorzystywać bawełnianą koszulkę lub ściereczkę z mikrofibry zamiast ręcznika.

Stylizacja włosów suchych

Karbownice, lokówki i prostownice nie są Twoimi przyjaciółmi. Jeśli korzystasz z suszarki, zadbaj, aby miała zimny nawiew i dyfuzor. Jeśli chcesz zafarbować lub rozjaśnić włosy, zrób to pod okiem stylisty i nie eksperymentuj z chemią w domu. Nie skręcaj włosów (np. w turban po kąpieli). To może utrudnić przemieszczanie się sebum.

Odżywianie od wewnątrz

Dbaj również o zbilansowaną i zdrową dietę. Wybieraj produkty bogate w cynk, bor, jod, krzem, magnez, mangan, miedź, potas, selen, siarkę, sód, wapń, żelazo oraz witaminy A, E, H, F, C i z grupy B. Możesz skorzystać z dodatkowej suplementacji. Polecamy MERZ SPEZIAL DRAGEES, które zawierają wyjątkową kompozycję witamin i mikroelementów, zapewniają organizmowi substancje odżywcze, wspomagające utrzymanie zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Poświęć sobie uwagę. Wykorzystaj dobrze ten czas.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner