2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Profesjonalna stylizacja bez tajemnic

Akcja #domowystyl trwa w najlepsze, a profesjonaliści z salonów Maniewski każdego dnia dzielą się wskazówkami i poradami na temat tego, jak stylizować włosy samemu tak, aby to było proste, łatwe i przyjemne. Dziś zdradzamy wam fryzjerskie tajniki dotyczące stylizacji, które wykorzystujemy na co dzień w salonach.

Suszenie

Pierwszym krokiem zawsze jest suszenie włosów. Aby ta czynność była dla kosmyków w pełni bezpieczna, musimy się upewnić, że robimy to poprawnie. Najpierw należy dobrze odsączyć wodę z włosów. W salonach używamy do tego celu papierowych ręczników, ale w domu z powodzeniem możesz wykorzystać bawełnianą koszulkę. Ważne jest to, aby nie pocierać i nie szarpać włosów w trakcie tej czynności. Zawsze obchodzimy się z nimi bardzo delikatnie.

Jeśli twoje włosy są kręcone, to jest najlepszy moment na to, aby użyć odpowiedniego stylizatora. Taki produkt zapobiegnie puszeniu oraz pomoże utrwalić skręt loków. Do suszenia wybierz dyfuzor i w trakcie staraj się nie dotykać zbyt często kosmyków. Jeśli natomiast posiadasz włosy proste – sięgnij po klasyczny spray termoochronny i równomiernie spryskaj nim włosy. Lubisz efekt fryzury prosto z plaży? Kiedy twoje włosy wciąż są wilgotne, użyj produktu z solą morską. To właśnie on zapewni pasmom pozorny nieład i większej tekstury.

Modelowanie

Jeśli chcesz, aby twoje włosy były w jak najlepszej kondycji, zrezygnuj lub znacząco ogranicz używanie lokówki lub prostownicy i sięgnij po szczotkę i suszarkę. Efekt, jaki znasz z salonów fryzjerskich, osiągamy przede wszystkim używając tych dwóch narzędzi. Do wyprostowania włosów – wybierz dużą, płaską szczotkę, a do podkręcenia ich w końcach i nadania większej objętości u nasady – okrągłą. Pamiętaj, że zanim rozpoczniesz modelowanie, włosy powinny być w 80% suche. W tym momencie możesz też sięgnąć po piankę, która uniesie je u nasady.

Modelowanie rozpoczynamy od tyłu głowy. Jeśli okiełznanie wszystkich pasm naraz sprawia ci problem, możesz pomóc sobie spinkami i podzielić włosy na sekcje. Przemieszczając się od karku w stronę czubka głowy, po kolei susz wybrane sekcje. Więcej znajdziesz w najnowszym odcinku na kanale YouTube Maniewski.

Wykończenie

Teraz czas na ostatnie szlify. Mając włosy bardzo krótkie – spróbuj wystylizować je na pastę. Najpierw dobrze rozetrzyj produkt w dłoniach, a następnie rozprowadź po kosmykach. Możesz je unieść lub położyć. Daj się ponieść wyobraźni i stwórz wymarzoną stylizację. Posiadaczki i posiadacze włosów nieco dłuższych często kochają objętość. Ciekawym sposobem na jej zwiększenie jest wykorzystanie sprayu teksturyzującego lub ulubionego lakieru i delikatnego nawiewu suszarki. Jednocześnie używając chłodniejszego powietrza, spryskaj swoje włosy wybranym produktem. Osiągniesz efekt włosów dosłownie czesanych wiatrem i piękną, naturalną objętość.

 Lokowanie: spray Texturizing i lakier Fixton

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner