31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Time lapse – niewinność za dnia, odwaga nocą

Rozwijający się kwiat, pędzące chmury, efekt działania wschodzącego i zachodzącego słońca – „Time lapse” wykorzystuje mechanizm działania filmu poklatkowego i zmienność jaką daje światło. Urodzinową kolekcją Akademia Maniewski świętuje 10-lecie istnienia. – Nie tylko wyprzedzamy trendy. Skupiamy się na ich interpretacji. Na tym polega nasza opiniotwórczość– podkreśla Anna Sadowska, Dyrektor Kreatywna Akademii. 

Zmienność por dnia wpływa na samopoczucie, co za tym idzie dobór koloru, faktur, fasonów. Kluczem zawsze jest naturalna elegancja, czyli odzwierciedlenie prawdziwej kobiecości. Wyróżnienie się z tłumu w niebanalny, lecz nienachalny sposób to nowa definicja stylu. Zadaniem fryzjera jest podkreślenie osobowości w przyjazny dla oka sposób – z klasa, zgodnie z naturą…

W nadchodzącym sezonie obowiązuje trójwymiarowość fryzury z zachowaniem mocnych, klasycznych fundamentów fryzjerstwa. Jest również miejsce na szaleństwo w postaci mocnych grzywek, dużych dysproporcji w długościach i cieniowaniach. Wiosna należy zdecydowanie do włosów sięgających ramion. W salonach i na ulicach będą królować long-boby.

O każdej porze dnia słońce zmienia swoje położenie, co przekłada się na ilość, jasność oraz barwę światła, analogicznie na odczytywanie barw przez nasze oko. Kolory w kolekcji podporządkowane są właśnie tej pracy – od ostro bladych rannych odcieni właściwych dla poranka, po ciepłe, intensywne w środku dnia, blednące przy zmierzchu, zmieniające się w ostre i chłodne nocą.

Pierwsza sylwetka to „Brzask/Dawn”.  Decydująca rola przypada światłu, które dopiero się budzi. Jest jasne, chłodne z elementami pasteli. Kluczowe znaczenie ma ostrość detali. Cięcia są tak wyraźne, jak pierwsze promienie wstającego słońca. Fryzura została przełamana delikatną formą grzywki. Kolejny etap i propozycja to „Południe/Noon.”, czyli mocne, trójkątne cięcia i odważna, mocno postrzępiona grzywka do połowy czoła. Tym razem instruktorzy Akademii zdecydowali się na mocne stopniowanie przodu fryzury. W ramach tej propozycji królują zgaszone, ciepłe barwy. Na grzywce pojawia się złoty akcent.  Piękno stylizacji beauty zostało wyeksponowane za pomocą fal. „Zmierzch/Twilight” to hołd oddany ciepłu gasnącego dnia. Tym razem najważniejszy jest naturalny kolor włosów, który został podkreślony zabiegiem regenerującym HS3. „Zmrok/Nightfall” symbolizuje dynamiczną, odważną, ale i klasyczną wersję kobiecości. Linie cięcia są bardzo precyzyjne, sposób strzyżenia grzywki pozwala na zabawę akcentami podczas finalnej stylizacji. Krótkie grzywki są mocno ponacinane punktowo, długie to mocne cięcia, ale wykonane w sposób zapewniający  lekkość układania.

W tym wszystkim pokazujemy też postać mężczyzny. Nie stanowi tła dla kobiecości. Jest partnerem kroczącym tuż obok.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner