31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Top 3 najlepsze fryzury na upały

Przechodzące przez Polskę fale upałów nie dają nam wytchnienia. W tej sytuacji włosy, szczególnie długie, panie przeważnie noszą związane. Jakie upięcia gwarantują wygodę, ochronę włosów przed słońcem oraz modny, wakacyjny look?

To, o czym często zapominamy, to ochrona włosów przed słońcem, szczególnie w czasie wakacji. Tutaj sprawdzą się nie tylko kosmetyki zawierające filtry ochronne, ale także nakrycia głowy w postaci kapeluszy, czapek oraz szali i chust. Nie należy jednak zapominać o odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie podczas kąpieli słonecznych i w morzu czy w basenie.

Więcej o pielęgnacji włosów podczas wakacji przeczytasz tutaj.

Warkocze

To nie tylko prosta i klasyczna propozycja, jednocześnie nawiązująca do naszych słowiańskich korzeni. Jest to również opcja wprost idealna dla zdrowia włosów, a w szczególności końcówek. To właśnie one są najbardziej narażone na zniszczenia mechaniczne, które mogą powstać w ciągu dnia głównie przez to, że o wiele szybciej się przesuszają, a co za tym idzie – łamią i kruszą. Splot zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem i promieni słonecznych i tarcia. Co więcej, warkocze są w tym sezonie wyjątkowo modne. Same plusy, zero minusów!

Niski kok

Z pozoru niedbale upięte włosy tuż nad karkiem to fryzura jednocześnie bardzo wygodna, modna i szybka w wykonaniu. Wystarczy Ci miękka frotka lub kilka wsuwek, aby w dosłownie kilka chwil stworzyć wyjątkowe upięcie. Przez to, że kok jest umiejscowiony dość nisko, możesz założyć również kapelusz czy owinąć fryzurę chustą, aby zapewnić sobie dodatkową ochronę. To doskonała fryzura na zwiedzanie.

Koński ogon

Prostota tej fryzury daje nam niemal nieskończone możliwości stylizacyjne. Możesz połączyć koński ogon z warkoczykami, dobieranymi, a także na przykład z warkoczem holenderskim. Pamiętaj tylko o tym, aby do związania wybrać szerszą, miękką frotkę, a zdecydowanie unikaj cienkich gumek (szczególnie recepturek) oraz takich, które posiadają metalowe elementy. To właśnie one mogą się przyczynić do uszkodzeń kosmyków.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner