31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Twoje włosy… nie palą

Palenie szkodzi zdrowiu. O tym wiedzą wszyscy. Ale czy wiesz, w jaki sposób przekłada się na stan Twoich włosów? Podejrzewaliśmy to od dawna. Teraz mamy dowody. 

Badanie British Medical Journal wykazało, że prawdopodobieństwo wystąpienia siwych włosów u osób palących jest czterokrotnie wyższe niż u osób niepalących. Pamiętajcie, że przedwczesne starzenie się jest powszechnie znaną konsekwencją palenia. Siwizna to jedna z wielu konsekwencji nałogu, cena, jaką płacisz za nałóg. 

Jak to działa? Nikotyna prowadzi do skurczania się naczyń krwionośnych. W wyniku tego zmniejsza się uwalnianie tlenu w tkankach, a to prowadzi do niedostatecznego odżywienie włosów. Cierpi na tym mikrokrążenie skóry. 

Nadmierne palenie może prowadzić do uszkodzenia brodawki i mieszka włosowego. Nikotyna ingeruje znacznie głębiej. Prowadzi do zmian w DNA komórek macierzy mieszka włosowego, co zaburza cykl wzrostu włosów.

Efekty? Włosy stają matowe, suche, łamią się i wypadają. W skrajnych przypadkach kuracje wzmacniające  nie będą przynosić oczekiwanych rezultatów.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner