Urban Geisha – AZYMUT stylu

Grupa Hair Master Club i marka FARMAGAN wyznaczają kierunek rozwoju polskiego fryzjerstwa. Każdą z sylwetek kolekcji AZUMUT tworzył fryzjerski duet. Zdjęciem otwierającym prezentacje projektu jest  Urban Geisha. O charakter tej inspiracje i jej twórcze przetworzenie odpowiadali  Paweł Kamiński oraz Natalia Winiarska z Akademii Maniewski.

Na początek zabieracie nas na Daleki Wschód. Co jest pociągającego w tym kierunku?

Paweł: Już od wielu sezonów w modzie przewija się wątek fascynacji tą kulturą. Gejsza etymologicznie powstała z połączenia słów gei (sztuka) i sha (osoba)
W tradycyjnej kulturze japońskiej gejsze to ambasadorki sztuki, wykształcone artystki zajmujące się muzyką, teatrem i kaligrafią. Wyznaczały modę były swojego rodzaju trendsetterkami. Zamiast kimon nosiły sztywne gorsety i odmienne upięcia od tradycyjnych.

Natalia: Z mojej perspektywy sylwetka dzięki tradycyjnemu kolorowi włosów, idealnie współgra z kolorem ultrafiolet, który króluje na wybiegach w 2018 roku. Jest symbolem tajemniczości, magii, władzy królewskiej. Kim jest Urban Geisha? To kobieta silna, hipnotyzująca, zdecydowana.

Paweł: Zurbanizowany styl idealnie pasuje do współczesnych kobiet otwartych na zróżnicowane formy stylizacji z nutą klasyki. Fundamentem strzyżenia jest klasyczny kształt, dysproporcje na zewnątrz i wewnątrz, zastosowany rodzaj cięcia dają możliwość łatwej zmiany stylizacji. Trend może być interpretowany tylko w akcentach orientalności i wykorzystywany fragmentarycznie w postaci geometrycznej lub nieregularnej grzywki, zmiany długości i formy.

N: Uzupełnienie koloryzacji o odcienie fioletu nadaje włosom nowatorskości i futurystycznego wymiaru. Technika przenikania się pasm może być dopasowana do włosów zarówno ciemnych, jak i jasnych włosów.

Jak zadbać o ten look po wyjściu od fryzjera?

P: Najlepszą receptą na utrzymanie fryzury w podobnej postaci jest zastosowanie się do  porad stylisty w kwestii użytych produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów, a także odpowiedniego suszenia/ modelowania.

N: By zadbać o wymarzony odcień, należy stosować odpowiednie kosmetyki – najlepiej serię Keep Color marki FARMAGAN.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner