2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Wiosenne wzmocnienie z kaszmirową keratyną

Wiosna w pełni, a panie chcą pochwalić się pięknymi, pełnymi blasku włosami. Jednak o tej porze roku zazwyczaj kosmyki są matowe i osłabione, a nawet łamliwe. Dlatego dziś podpowiadamy, jak zapewnić swoim włosom zastrzyk tak potrzebnej im w tej chwili energii. Hasło może być tylko jedno: kaszmirowa keratyna!

Skąd bierze się dobroczynne działanie keratyny kaszmirowej Farmagan?

Keratyna to białko składające się z długich łańcuchów aminokwasów. To w nie wbudowane są witaminy i pierwiastki śladowe – zwłaszcza aminokwasy zawierające siarkę i cysteinę. Dzięki różnorodności atomów siarki łańcuchy keratynowe utrzymują wewnętrzna spójność, tworząc wiązania zwane mostkami dwusiarczkowymi, które sprawiają że włosy są trwałe i mocne. Keratyna może jednak być osłabiona poprzez zabiegi chemiczne, takie jak dekoloryzacja, a także długotrwałe stosowanie niewłaściwej pielęgnacji.

W jaki sposób działa kaszmirowa keratyna? Czy wnika wewnątrz włosa, czy zabezpiecza go do od zewnątrz?

Farmagan NATURALIS jest innowacyjną naturalną kuracją stworzoną w 95% z naturalnych składników. Kaszmir to włókna tekstylne uzyskiwane z delikatnego podszerstka kozy domowej. Kaszmir w dotyku jest miękki, jedwabisty i aksamitny, daje delikatne ciepłe uczucie. Głęboko odbudowuje i regeneruje zniszczone włosy, zapobiega ich elektryzowaniu, dodaje objętości. Włosy są nie tylko piękne, zdrowe i lśniące, ale również uporządkowane. Keratyna kaszmirowa z kolei zawiera aminokwasy (budulec białka), które wbudowują się we włókno włosa, przywracając mu optymalny poziom nawilżenia. Zabieg ten pozwala do minimum ograniczyć codzienną stylizację włosów.

Czy zabieg można stosować do włosów farbowanych albo zniszczonych np. po dekoloryzacji?

Oczywiście. Jest to wręcz wskazane. Usługę możemy wykonać przed koloryzacją lub bezpośrednio po niej. Często włosy są tak zniszczone, że pojawiają się problemy z farbowaniem, struktura jest nierówna, co ma wpływ na trwałość koloru. Poprzez kurację uzyskamy wygładzenie, wyrównanie struktury, odbudowę od wewnątrz i regeneracje co sprawi, że będą w kondycji pozwalającej na dalsze zabiegi. Daje to nieograniczone możliwości dla fryzjera oraz klienta, który nie tylko odzyskuje zdrowe włosy, ale również trwałość i wierność wykonanego w tym dniu koloru.

Czy są rzeczy, które trzeba robić bezpośrednio po zabiegu?

Dla podtrzymania efektu zaleca się stosowanie szamponu oraz odżywki Farmagan Bioactive NATURALIS podczas każdorazowego mycia włosów, natomiast jako codzienną kurację serum arganowego Bioactive HS3. 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner