Włosy kręcone — jak wydobyć ich naturalny skręt

Każda właścicielka włosów kręconych wie, jak trudna i czasochłonna jest ich pielęgnacja. Wie też, że loki nie wybaczają i systematyczne popełnianie pielęgnacyjnych błędów skutkuje rozluźnieniem skrętu oraz frustracją przy codziennej stylizacji. Jak wydobyć i podkreślić skręt włosów? Jakich błędów unikać? Przeczytasz o tym w dzisiejszym wpisie!

Czesz włosy wyłącznie na mokro

Najgorsze, co możemy zrobić, to czesanie włosów kręconych na sucho. Właśnie przez to zaczynają się puszyć, elektryzować, pierzyć, stają się niesforne i ciężko nad nimi zapanować. Dlatego pamiętaj, aby czesać je tylko i wyłącznie podczas mycia, na masce lub odżywce, przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Nie tylko rozczesanie będzie łatwiejsze, ale i lepiej w ten sposób rozprowadzisz produkt.

Pamiętaj o mocnym nawilżeniu

Włosy kręcone naturalnie są bardziej suche, mają wyższą porowatość niż włosy proste. Dlatego tak lubią wszelkiego rodzaju odżywki, maski i sera. Wybieraj zarówno te standardowe, jak i te, których nie spłukujemy. Pamiętaj też o stylizatorze, który pomoże zdefiniować skręt i go utrwali. Ten rodzaj produktu nakładamy na włosy zaraz po ich umyciu, kiedy są jeszcze mocno wilgotne. Najpierw rozprowadzamy dokładnie stylizator na dłoniach, a następnie dokładnie aplikujemy na pasma ruchem wgniatającym. Specjaliści z salonów Maniewski polecają Curl Creme Definer od Davroe.

Pozwól włosom wyschnąć samodzielnie lub użyj suszarki z dyfuzorem

Loki najpiękniej wyglądają wtedy, kiedy wyschną same, ale prawda jest taka, że nie zawsze mamy możliwość i czas, aby im na to pozwolić. Dlatego warto sięgnąć po suszarkę z dyfuzorem, która rozproszy strumień powietrza i sprawi, że włosy nie rozprostują się przez siłę podmuchu.

Zabezpieczaj włosy do snu

Ponieważ włosy kręcone są bardziej porowate, łatwiej o zniszczenia mechaniczne, które mogą powstać również w ciągu nocy. Dlatego pamiętaj, aby zabezpieczać je do snu. Świetnie sprawdzi się jedwabny lub satynowy czepek, albo chociaż poszewka na poduszkę. Dobrym wyjściem jest również tak zwana fryzura „na ananasa”, czyli delikatne zebranie kosmyków na czubku głowy i związanie ich przy pomocy miękkiej frotki. Dzięki temu nie stracą swojej objętości.

Więcej wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów kręconych Maciej Maniewski przedstawił w najnowszym odcinku na kanale YouTube!

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Cookie Consent with Real Cookie Banner