2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Wypadanie włosów a pandemia

Wśród objawów stresu związanego z wybuchem pandemii eksperci wymieniają m.in. lęk o własne zdrowie i zdrowie swoich najbliższych, zmiany w nawykach związanych ze snem, ale też wypadanie włosów. To dlatego, że stres i napięcia przekładają się na nasze mięśnie głowy. Jak radzić sobie z takim kłopotem? Sprawdź, co radzi Maciej Maniewski.

Najprostszy i najskuteczniejszy jest masaż wykonywany przy pomocy opuszka palców – należy skórę głowy lekko uciskać i masować głowę kulistymi ruchami. Dobrze jest wykorzystać masaż razem z wtarciem w skórę głowy odżywczych kosmetyków. Zacznij od szamponu Action, kolejne etapy to ampułki i olejek z tej samej serii. Aplikacja kilku kropel na skórę głowy i intensywne ruchy czynią cuda. W przypadku olejku wystarczy być 1/3 pipetki, z kolei ilość preparatu z ampułki zależy od Twoich włosów – w przypadku krótkich to 1/3, w przypadku półdługich 1/2 ampułki — całe opakowanie wystarczy na 20-30 aplikacji.

Masaż pobudza krążenie krwi. Powracająca witalność, hamuje wypadanie włosów. Oba produkty doskonale zwiększają objętość. Zarówno ampułek, jak i olejku nie należy spłukiwać. Pamiętajcie, że olejki eteryczne nie przetłuszczają skóry głowy, ale podnoszą włosy u nasady. Nie musicie się bać nadmiernego obciążenia.

Serię ACTION wyróżnia zawartość cennych ekstraktów roślinnych m.in. wyciągu z żeń-szenia wzmacniającego barierę lipidową i normalizującego metabolizm skóry, ekstraktu z łopianu regulującego działanie gruczołów, co prowadzi do hamowania wypadania włosów, podbiału pospolitego, który znakomicie oczyszcza skórę głowy. Dodatkowa mieszanka witamin H, PP, B5 B6 wzmacnia cebulki włosów. Hydrolizowane białko sojowe i cynk uzupełniają receptury. Produkty działają regenerująco, orzeźwiająco. Wspomagają proces odrastania włosów, stymulują ich wzrost i regulują wydzielanie sebum.


Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner