Wyzwanie: włosy mocno zniszczone

Puszące się, suche, cienkie, matowe i kruche – włosy zniszczone po farbowaniu i prostownicy to zmora wielu kobiet. Dlatego w najnowszym odcinku Maciej Maniewski radzi, jak o nie dbać i na jaki rodzaj pielęgnacji się zdecydować. Tym razem metamorfozy będą dotyczyły aż trzech niesamowitych kobiet! Powiedz dość eksperymentom. Postaw na profesjonalną opiekę i rzetelną wiedzę.

Olej – włosowe panaceum

Olejowanie włosów poprawi ich kondycję. Nakładamy preparat na noc, aby miał czas na właściwe działanie. Ty odpoczywasz, a pielęgnacja „robi się” sama. Olejek dobrze sprawdzi się również podczas suszenia. Maciej zwróci waszą uwagę na sposób nakładania preparatu i proporcje, jakie warto zastosować. Suche i puszące się włosy wymagają stosowania masek, które należy trzymać odpowiednio długo i spłukiwać zimną wodą. W odcinku wyjaśnimy też, jak sprawdzić porowatość włosów domowymi metodami. Ta wiedza będzie bardzo przydatna podczas doboru odpowiedniej techniki ciecia włosów.

Nożyczki w ruch

Kompaktowe cięcia w ciekawych kształtach to recepta na sukces. W przypadku włosów zniszczonych rezygnujemy z miękkich strzyżeń. Trójkątne cięcie uzyskane jest dzięki podziałowi na środku potylicy. Włosy mają charakterystyczną długość i mogą wydłużyć naszą sylwetkę. Szerokość z tyłu zostaje zredukowana. Ta technika pozwala również ściąć zniszczone włosy dzięki cieniowaniu. Efekty zauważysz na końcu odcinka.

Czas na sen

Każdej nocy zmieniamy pozycję ciała średnio 20-30 razy. Nasze włosy są podatne na zagniecenie, uszkodzenia, wyrywanie, kruszenie. Jak im pomóc? Warto odpowiednio je zabezpieczyć. Podpowiemy, jakie fryzury wybierać i o czym pamiętać.Produkty, które zagrały w odcinku

Włosom zniszczonym z pomocą przychodzi kaszmirowa keratyna. Zabieg z jej użyciem to trzy proste kroki, które zapewnią Twoim włosom drugie życie. Opowiemy, jak wygląda ten proces i jakie efekty daje. Polecimy też Ampułki do włosów Action. To znakomity produkt trychologiczny, który wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu. Ma właściwości oczyszczające i przeciwzapalne. Wspomaga regenerację skóry oraz metabolizm, co zauważalnie wpływa na moc cebulek włosa. Kurację uzupełnia olejek Bioactive Action. Wygodna aplikacja połączona z masażem skóry głowy czyni cuda. Olejek pozwala też na wygodne układanie włosów.

Podobne wpisy