2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Zgrany duet

Jak doszło do współpracy między obiema firmami?

Maciej Maniewski: Przeprowadzałem się do nowego domu i szukałem dobrych rozwiązań technicznych, ale też dobrego designu. Zacząłem interesować się propozycjami dostępnymi na rynku. Mam w zwyczaju, że zawsze ciągnie mnie do liderów – stąd kooperacja między naszymi markami. Jakość i nieszablonowość były dla mnie bardzo, bardzo ważne.

Przemysław Mazur: Cieszy mnie to, co słyszę od Macieja. Dla mnie priorytetem jest jakość naszych produktów. Dodam, jak to wyglądało „od naszej strony”. Maciej odezwał się do nas z gotowym projektem domu i prośbą o pomoc w dobraniu grzejników. Ta procedura u nas zawsze wygląda podobnie – przy takiej inwestycji, nasz zespół doradczy pojawił się na miejscu i dobrał odpowiednie modele. Weryfikując przy tym potrzeby mieszkańców, bo że grzejnik ma grzać, to wiemy wszyscy, ale o jego dodatkowych funkcjonalnościach opowiem później.

Jakie modele grzejników finalnie można znaleźć w domu Macieja?

Przemysław Mazur: Po rekomendacjach od naszego zespołu doradczego wytypowaliśmy kilka modeli. Niagara z osłoną z lustra, został umieszczony w korytarzu – dzięki osłonie z lustra optycznie jeszcze powiększył przestrzeń. Do pierwszej łazienki został wybrany model Atakama w kolorze czarnym, który idealnie współgra z pozostałymi elementami wnętrza — płytkami na ścianie i armaturze. Do drugiej łazienki trafił Typ E w białym kolorze, natomiast do salonu przy oknie zdecydowanie najlepszy okazał się grzejnik Niagara.

Maciej Maniewski: Zależało nam na spójności i ten cel został osiągnięty. Różnorodność oferty pozwoliła odpowiedzieć na nasze potrzeby, łącząc estetykę z funkcjonalnością, na czym zależało mi najbardziej. Efekt był zaskakujący. W 100% spełnił moje oczekiwania, wprowadzając element zaskoczenia, który przyciąga uwagę moich gości i staje się pretekstem do rozmów o współczesnym designie.

Czym kierowałeś się, dokonując wyboru grzejników?

Maciej Maniewski: W designie lubię prostotę i dobry wygląd. Klasyczne rozwiązania są wspaniałe. Ale jednocześnie często brakuje mi w nich odrobiny fantazji. Okazało się, że moje oczekiwania można pogodzić. Spodobały mi się grzejniki, które mają lustra. To delikatny kamuflaż użytkowej funkcji na rzecz ciekawej ekspozycji. Dodatkowy walor to optyczne powiększenie pomieszczenia. Od zawsze jestem wielki fanem wielofunkcyjnych rozwiązań.

Przemysław Mazur: Przy wyborze grzejnika zawsze kierujemy się parametrami technicznymi i funkcjonalnością. My chcemy pokazać, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. Maciej wspomniał o grzejnikach z lustrem – świetne rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza. Powiększy i dodatkowo możemy zrezygnować z zakupu lustra. 2 w 1. Takich rozwiązań mamy znacznie więcej jak np. grzejniki z dedykowaną grafiką, czy też w ulubionym kolorze – tu praktycznie w ogóle nie mamy ograniczeń. Zależy nam na pokazaniu, że grzejnik może być niezwykle funkcjonalną dekoracją w pomieszczeniu.

Co jest ważne przy zaprojektowaniu przestrzeni salonu – czy design i funkcjonalność idzie w parze?

Maciej Maniewski: Nasza współpraca pokazuje, że tak. To propozycja świetnych rozwiązań technicznych i estetyki, którą zachwycą się nawet najbardziej wybredni. Klasyka nie wychodzi z mody, a odpowiednio urozmaicona staje się jednocześnie ciekawa.

Przemysław Mazur: Co jest ważne? Myślę, że dialog z samym sobą. Pogodzenie naszych oczekiwań z tym, co realnie możemy mieć. Całe szczęście obecnie dostępne rozwiązania już niezależnie od tego, czy są to grzejniki, czy meble dają nam ogromne możliwości wyboru. Okazuje się, że technologia i nowoczesny, nieszablonowy design to całkiem zgrany duet. Aranżując przestrzeń, trzeba pamiętać, że musimy czuć się w niej komfortowo nie tylko przez chwilę. Ważna jest ponadczasowość. To jest klucz do projektowania wnętrz.

Na co zwracać uwagę wybierając grzejnik do wnętrza salonu?

Maciej Maniewski: Musi pasować do stylu, który wybraliśmy. Priorytetem zawsze jest spójność. Każda marka poprzez swoje wybory powinna opowiadać jedną historię. Ważna jest kolorystyka. Dobrze, że grzejniki współgrają z wnętrzem, uzupełniają je estetycznie, a nie są przykrym dodatkiem. Te czasy się już skończyły. Estetyczne rozwiązania mogą mieć też funkcje pragmatyczne. Lustra powiększają optycznie przestrzeń, a to może okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku mniejszych salonów.

Przemysław Mazur: Zgadzam się z tym co powiedział Maciej. Pamiętajmy również, że główną funkcją grzejnika jest ogrzewanie przestrzeni. Tak, aby przebywanie w niej było dla nas komfortowe. Dobrze zweryfikowane potrzeby w zestawieniu z odpowiednio dobranymi parametrami pozwolą nam wybrać rozwiązanie idealne dla nas. Przy wyborze grzejnika możemy poczuć, że proponowane rozwiązania są skrojone na nasze potrzeby.

Czy ta współpraca będzie miała swoją kontynuację?

Maciej Maniewski: Myślę, że tak. Rozwiązania sprawdzone w domu chętnie stosuję w biznesie. Lustra to tylko początek. Choć uważam, że to idealna opcja dla różnych salonów, nie tylko moich.

Przemysław Mazur: Szczerze na to liczę. Maciej wie, czego chce, chętnie też słucha sugestii, jest otwarty na nowe rozwiązania. Z naszej strony jestem przekonany, że możemy jeszcze wiele zaproponować. Tym bardziej że obaj lubimy nieszablonowe rozwiązania.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner