2 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 6 maja

Życie włosów – co warto wiedzieć?

Lato to fantastyczny czas dla Twoich włosów. Rosną szybciej. Motywuje je promieniowanie słoneczne. W ciągu dnia to około 0,35 mm, czyli po miesiącu zwiększają długość mniej więcej o 1 cm. Jak im pomóc? Jakie potrzeby najlepiej zaspokajać?

Co piją włosy?

Woda jest dla naszych włosów kluczowa. Dostarczamy ją na różne sposoby. Włosy pochłaniają ją nie tylko w czasie kąpieli, ale również z powietrza. Kosmyki są w stanie wsiąknąć wilgoć o masie 30% tego, ile same ważą. Im bardziej zniszczone włosy, tym większe ich potrzeby. Odchylone łuski mają największy apetyt i wymagają odpowiednich kosmetyków. Doskonale sprawdzi się np. seria HYDRA, zawierająca kwas hialuronowy.

Co żyje?

Jedyną żywą częścią włosa jest cebulka. Dlaczego? Ponieważ tylko ona ma zdolności do regeneracji. Jest też odpowiedzialna za wzrost. Jeśli chcemy realnie wpłynąć na kondycję pasm, a nie tylko czasowo ulepszyć ich wygląd, powinniśmy inwestować przede wszystkim w dobre kosmetyki oddziałujące na skórę głowy. Polecamy Waszej uwadze ampułki REPAIR. Zawierają też specjalny dyfuzor, który ułatwia aplikacje kosmetyku.


Photo by kyle smith on Unsplash

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner