31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

4 sposoby na elektryzujące się włosy

Twoje włosy są naładowane dodatnio. Dosłownie! Zimą bywa to uciążliwe. Czapki i przesuszenie sprawiają, że mogą stać się porowate i suche. W konsekwencji działają na jony dodatnie, jak magnez. Skutkuje to odpychaniem się jonów naładowanych tak samo, a w efekcie włosy zaczynają się elektryzować. Spokojnie. Mamy sprawdzone sposoby, jak poradzić sobie w takiej sytuacji.

 

1.Zadbaj o odpowiednią pielęgnację!

Nawilżone włosy elektryzują się dużo mniej. Idealnym rozwiązaniem może okazać się seria HYDRA z zawartością kwasu hialuronowego lub HS3 z kaszmirową keratyną. Zabezpieczą Twoje włosy i pomogą utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.

2. Wybieraj profesjonalne akcesoria do włosów.

Możesz je znaleźć również w sklep.maniewski.pl. Skorzystaj też z naszej rady i spryskaj grzebień lakierem. To sprawdzony sposób, który powstrzyma elektryzowanie.

3. Myjąc włosy, dbaj o kolejność czynności.

Po każdej kąpieli opłucz je zimną wodą. W ten sposób zamkniesz łuskę włosa. Dzięki temu stanie się wygładzony i mniej podatny na elektryzowanie się.

4. Zadbaj o odpowiednie akcesoria.

Jeśli nie wyobrażasz sobie zimy bez prostownicy, wybierz te z funkcją jonizacji. Jeśli suszysz włosy, korzystaj tylko z letniego nawiewu. Lepiej poświęcić na wysuszenie chwilę dłużej.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł