Z okazji Dnia Matki w ten weekend DARMOWA DOSTAWA dla wszystkich zamówień!

Akademia Maniewski w Nowym Roku – rozmowa z Anną Sadowską

Fryzjerzy chcą się rozwijać i uczyć od najlepszych. Zależy im na budowaniu marki własnej. Uczymy ich, co robić, aby metamorfozy, które wychodzą spod ich ręki przekładały się nie tylko na ilość polubieni i udostępnień w sieci, ale też liczbę realnych klientów – wylicza Anna Sadowska, Dyrektor Akademii Maniewski. Rozmawiamy z nią o planach na nowy rok i prognozach dla branży fryzjerskiej. 

Co jest największym wyzwaniem w prowadzeniu Akademii Maniewski?

Koordynowanie pracy zespołu Akademii i czuwanie nad tym, w jaki sposób kursanci poszerzają swoją wiedzę. Nasi instruktorzy pracują na co dzień w salonie, są popularnymi stylistami, bardzo zajętymi. Często w dokonywaniu niezbędnych ustaleń pomagają nam wideo-rozmowy. Doskonale znamy też dźwięk przychodzących wiadomości mailowych.  Kiedy kalendarze są tak napięte, że ciężko znaleźć w nich puste miejsce, dodatkowe działania edukacyjne wymagają prawdziwych akrobacji. Chętnie je podejmujemy. Łączy nas pasja, kreatywność i chęć działania. Bez nich nie byłoby tego, co udało się nam stworzyć i co praktykujemy już od ponad dekady. 


W jaki sposób program szkoleń ulega zmianom i zostaje dostosowany do potrzeb kursantów?

Program zmienia się każdego roku.  Staramy się dzielić wiedzą, którą sami zdobywamy na międzynarodowych szkoleniach, wyjazdach. W formę warsztatu ubieramy też codzienne doświadczenia z tworzenia kolekcji oraz codziennej pracy. Staramy się, aby każda nowość czy zmiana była odpowiednio wyjaśniona. Uczytelniamy język współczesnych trendów. Staje się przyjazny i dostępny. Uczymy w ten sam sposób, w jaki pracujemy w salonach Maniewski. 

Czym powinien kierować się kursant, chcąc wybrać idealne szkolenie dla siebie? Jak wygląda zróżnicowanie klientów pod względem „doświadczenia” na szkoleniach (to problem w każdej akademii związany z
podziałem na poziomy szkolenia)?

Ważnym jest, aby dogłębnie przemyśleć, jakie są nasze oczekiwania i w jakim punkcie jesteśmy. Polecam zrobić „fryzjerski rachunek sumienia” i wybrać odpowiedni poziom szkolenia. Problem z ocenieniem wyjściowych umiejętności, szybko daje o sobie znać. Wybierając szkolenia z wyższego poziomu, często trudno podołać natłokowi nowych informacji i w pełni wykorzystać czas spędzony z naszymi instruktorami. Jeśli chcesz wrócić do zawodu, jesteś początkującym fryzjerem z krótkim stażem lub pracujesz wiele lat, ale chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych technik, najlepiej zacznij szkolenie od pierwszego stopnia czyli Cut 1, Color 1. Jeśli pracujesz już od kilku lat jako samodzielny fryzjer, chcesz uzupełnić  wiedzę na  poziomie średniozaawansowanym, zapoznaj się z programem szkoleń Cut 2, Color 2

A co z kolejnym poziomem?

Jeśli chodzi o strzyżenia, to Cut 3 jest idealną propozycją.  To szkolenie dwudniowe. Instuktorzy i kursanci pracują na trzech różnych długościach włosów. Adepci fryzjerstwa odtwarzają 1:1 prace instruktora. Przygotowaliśmy również specjalną, kompaktową prezentację wiedzy teoretycznej w przyjaznej formie. Wisienkami na torcie w programie Akademii są szkolenia z naszym Mistrzem Maciejem Maniewskim. W ramach programu Master łączymy strzyżenia z koloryzacją. Kursanci wykonują pełną metamorfozę, współpracując z modelkami. Mam przyjemność razem z Natalią Staniszewską prowadzić część związaną z koloryzacją. Nowość to również „Mistrzowskie cięcie”, szkolenie, które Maciej prowadzi w części strzyżeń damskich, a Daniel Różana, Amadeusz Foryś, Robert Persiński odpowiadają za strzyżenia męskie. To fantastyczna okazja, aby zaczerpnąć wiedzy na najwyższym poziomie w dziedzinie strzyżeń. 

Czyli edukację, najlepiej rozpocząć od pierwszego ewentualnie drugiego poziomu i sukcesywnie zaliczać kolejne etapy, prawda?

Dokładnie tak. Wtedy wykorzystujemy maksymalnie efektywnie programy szkoleniowe.  Zaowocuje to diametralną zmianą w codziennej pracy. W ofercie Akademii są też indywidualne szkolenia.  Osobiście bardzo je sobie cenię. Mam czas dla kursanta, mogę poprawić błędy, nauczyć fryzjerów nowych, łatwiejszych rozwiązań. 100% czasu i mojej uwagi poświęcam wtedy kursantowi. Może wybrać program idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Często ustalamy ścieżkę w ten sposób, że zaczynamy od części teoretycznej, a później przychodzi czas na praktyczną.  Wielu kursantów przechodzi szkolenia grupowe w Akademii, a na koniec swojej edukacji decyduje się na szkolenie indywidualne, aby uzupełnić wiedzę w poszczególnych zakresach i rozwijać ją w ramach zagadnień, które interesują daną osobę w największym stopniu. Uważam, że to bardzo dobra droga, która pozwala poprawić warsztat, sprawdzić umiejętności i rozwijać się pod okiem profesjonalistów, korzystając z ich wiedzy i doświadczenia. 


Czy są prace ze szkoleń dotyczących koloryzacji, którymi sama chętnie się chwalisz?

Tak! Bardzo często tak jest. Prace to namacalny efekt naszych starań i wysiłków. Uwielbiam przeglądać po całym dniu szkolenia rolkę z aparatu w swoim telefonie. Wiem wtedy, że było warto! Śledząc social media, widzę, że kursanci również bardzo chętnie zamieszczają swoje pracę, traktując je jak wizytówkę umiejętności. Często otrzymuje od nich wiadomości z podziękowaniami. Nie ukrywam, że to dla mnie bardzo ważne. 


Które ze szkoleń cieszy się największym powodzeniem?


Miejsca znikają bardzo szybko i zapisy przypominają trochę wyścig.  Myśle, że warto wspomnieć o tym, co przekonuje kursantów. Renoma naszej Akademii szybko stała się znakiem rozpoznawczym. Wiedza, profesjonalizm oraz podejście do kursanta, przejrzystość przekazywanej wiedzy – to najczęściej wymieniane powody przez fryzjerów, którzy do nas wracają i decydują się na kolejny kurs.  Naszą misją jest, aby każdy adept fryzjerstwa zrozumiał, na czym polega jego praca, umiał wykorzystać zdobytą wiedzę w swoim salonie. Każde ze szkoleń posada grono swoich fanów, podobnie jak nasi Instruktorzy.

Jak wygląda/na czym polega włączanie wątków poszczególnych kolekcji do programu szkoleń?

Kolekcje są jednym z wiodących tematów. Interpretujemy trendy, starając się je wyprzedzać. Kilkakrotnie udała nam się ta sztuka.  Praca nad formą strzyżeń i kolorów to prawdziwe wzywanie. Zaczynamy od rysunków technicznych. Kolejny etap to mieszanie pigmentów, w końcu przenosimy wszytko na główki fryzjerskie, poprawiamy, zastanawiamy się, jakie rozwiązanie okaże się w danej sytuacji najlepsze. Pracę nad programem szkolenia Collection zaczynamy zaraz po zakończeniu prac nad daną serią propozycji. Tworzymy do nich odpowiednie prezentacje, przeszkalam naszych instruktorów. Kiedy wszytko jest dopięte na ostatni guzik, pojawia się terminarz szkoleń.  Ten na 2019 rok jest już dostępny. 

W jaki sposób przebiega edukacja instruktorów Akademii Maniewski?

Parafrazując przysłowie, szewc nigdy nie chodzi bez butów. Maciej Maniewski poświęca swój czas, aby przekazać filozofię działania salonów, Akademii nie tylko w dziedzinie standardów obsługi klienta, ale przede wszystkim technicznej pracy. Nasz Mistrz osobiście pracuje z pracownikami i instruktorami. Jednak edukacja nie opiera się tylko na szkoleniach wewnętrznych, bardzo często pakujemy walizki i spędzamy czas na szkoleniach w międzynarodowym gronie instruktorów z całego świata. Kontaktujemy się również z chemikami, którzy pracuje przy formułach produktów do koloryzacji. Dzięki temu kolory nie mają przed nami żadnych tajemnic. 


Dlaczego warto wybrać właśnie Akademię Maniewski?


Aby ułatwić sobie życie, stosować sprawdzone rozwiązania i zaskakiwać klientów.  Fryzjerzy chcą się rozwijać i uczyć od najlepszych. Zależy im na budowaniu marki własnej. Uczymy ich, co robić, aby metamorfozy, które wychodzą spod ich ręki przekładały się nie tylko na ilość polubieni i udostępnień w sieci, ale też liczbę realnych klientów. 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner