31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Domowa koloryzacja

Domowa pielęgnacja? Bez dwóch zdań tak! Ale samodzielna koloryzacja to już zabieg wysokiego ryzyka. Decydując się na nią, musisz mieć świadomość, że narażasz swoje włosy.

Preparaty dostępne w drogerii działają dużo agresywniej, niż te w salonach fryzjerskich. Jaki może być dalszy scenariusz? Przerwanie keratyn, mostków dwusiarczkowych, co za tym idzie zniszczenie rdzenia włosa – oto co może się wydarzyć, jeśli preparat, który wybierzesz będzie działał zbyt mocno.

Myślisz o zmianie z brunetki w blondynkę? Ostrzegamy. To może się nie udać w domu. Dlaczego? – Konieczne będzie kilkuetapowe rozjaśnianie i tonowanie włosów. Nie ma uniwersalnej recepty. Fryzjer zawsze stosuje odpowiednie proporcje kosmetyków, dopiero gdy zdiagnozuje, w jakim stanie są Twoje włosy – podkreśla Tomasz Owsianowski, instruktor Akademii Maniewski.

Efekty samodzielnych eksperymentów często możecie zauważyć na ulicach. – Najczęściej to zbyt ciemny kolor, odróżniający się zbyt mocno, świecący na jasno odrost, kolory, które różnią się na długościach. Kolejny kłopot to żółte odrosty będące konsekwencją domowych dekoloryzacji. W skrajnych przypadkach mamy do czynienia z kruszącymi się włosami, a nawet spalonymi końcami – wylicza fryzjer.

Wybór farby w kiosku to najpopularniejsza próba ognia. Najczęściej takie produkty nastawione są na mocną ekspozycję słońca, a to w dłuższej perspektywie może zmienić ich działanie, a Ciebie niepotrzebnie rozczarować. Zamiast ryzykować, skorzystaj z porady eksperta, który spędził długie lata, ucząc się dobierać proporcje odpowiednich składników.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner