31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

#domowystyl – w poszukiwaniu szczotki idealnej

Płaskie i okrągłe, duże, mniejsze oraz średniej wielkości, kolce zakończone kulkami, a także zupełnie proste… Rodzajów szczotek do włosów na rynku jest mnóstwo, a wybór odpowiedniej – trudny i nie zawsze oczywisty. Jak wybrać tę idealną do potrzeb swoich włosów?

Szczotka płaska

Nieśmiertelna klasyka. Taki typ wciąż ma najwięcej zwolenników. Płaska szczotka sprawdzi się przede wszystkim w wypadku włosów prostych, długich, niesfornych, z tendencją do plątania. Im dłuższe są włosy, tym większa szczotka będzie lepsza. Oprócz tego jest idealna do modelowania – przy pomocy takiej szczotki i suszarki bez problemu możemy włosy wygładzić i wyprostować, bez narażania pasm na zniszczenia mechaniczne. Wybierając model pokryty gumą, kosmyki zostaną jeszcze lepiej wygładzone oraz nie będą się elektryzować.

Z kulkami czy bez?

Często można trafić na opinie, według których szczotka nie powinna mieć kulek na zakończeniu igieł. Jednak zamiast demonizować tego typu narzędzia, sprawdźmy, jaką funkcję one pełnią. Kulki służą temu, aby zabezpieczyć skórę głowy przed przypadkowym zadrapaniem w trakcie czesania. Dodatkowo świetnie sprawdzają się do masażu skalpu, a to zawsze jest świetnym pomysłem. W naturalny sposób stymuluje krążenie oraz cebulki włosów do wzrostu. Zadziała wzmacniająco, zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu włosów i wspomoże ich odrastanie.

Szczotka okrągła

Taka szczotka daje wiele możliwości – można przy jej pomocy zarówno włosy podkręcić, nadać im objętości u nasady, jak i je wyprostować (jeśli trzymamy ją płasko i jedynie przeciągamy wzdłuż pasm). Najchętniej wybierają ją posiadaczki grzywek typu curtain bangs, bo znacznie ułatwia i przyspiesza modelowanie sekcji włosów przy twarzy. Im mniejsza będzie taka szczotka, tym mocniejszy skręt możemy uzyskać. Ten model jednak nie nadaje się do rozczesywania – lepiej sięgnąć w tym wypadku po szczotkę płaską.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł