31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Farbowanie i zabiegi włosów w czasie ciąży – fakty i mity

Temat farbowania włosów w ciąży wciąż jest wśród wielu tematem spornym. Od długiego czasu farbujesz włosy, czujesz się w nich pięknie i obawiasz się, że po zajściu w ciążę będziesz musiała zrezygnować z koloryzacji? Dziś przedstawiamy kilka faktów i mitów dotyczących poddawania włosów farbowaniu oraz zabiegom w tym magicznym okresie.

Farbowanie włosów podczas ciąży jest bezpieczne

Fakt. W ciąży nie należy wykonywać żadnych zabiegów, które przerywają ciągłość skóry i mogą wywołać stan zapalny. Tylko w tym wypadku istnieje ryzyko przedostania się substancji do krwiobiegu. Jeśli nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów, to koloryzacja globalna (od skóry głowy) faktycznie może nie być dobrym pomysłem, ponieważ nie ma pewności, jak skóra zareaguje na produkt. Ale jeżeli poddajesz swoje włosy koloryzacji od lat – śmiało możesz to zrobić również będąc w ciąży.

Dekoloryzacji w trakcie ciąży stanowczo nie można przeprowadzić

Mit. Tutaj działa ta sama zasada, co w przypadku farbowania – jeśli Twoja skóra głowy nie jest wrażliwa, rozjaśniasz włosy od wielu lat – możesz się zdecydować na taki zabieg. Jeszcze jakiś czas temu zagrożenie mogły stanowić opary ulatniające się w trakcie dekoloryzacji, ale tak było 20-30 lat temu. W farbach najnowszej generacji tego zjawiska już nie zaobserwujemy. Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub boisz się globalnej dekoloryzacji, do czego masz pełne prawo, możesz zdecydować się na koloryzację pośrednią w postaci na przykład słonecznego refleksu, która nie ma kontaktu ze skórą głowy.

Będąc w ciąży nie można wykonywać keratynowego prostowania włosów

Fakt. Ze względu na opary, które ulatniają się w jego trakcie, zdecydowanie odradzamy ten zabieg klientkom, które są w ciąży. Nie ma jednak przeciwwskazań w przypadku kaszmirowej keratyny BIOACTIVE NATURALIS, która jest zabiegiem regenerującym, a nie stylizacyjnym. Fluid, przy pomocy którego przeprowadzamy zabieg, nie ma styczności ze skórą głowy i nie ulatniają się żadne opary, zatem jest w pełni bezpieczny dla przyszłych mam.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł