31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Wypadanie włosów po COVID-19?

Mija dokładnie rok od początku pandemii, a o objawach związanych z przebiegiem COVID-19 wiemy już coraz więcej. Do listy powikłań po przebyciu choroby dołącza wypadanie włosów. Najważniejsza jest w tym wypadku szybkość reakcji – im wcześniej zaczniemy działać po zauważeniu problemu, tym łatwiej nam będzie zminimalizować jego efekty.

Nasz organizm nie pozostaje obojętny na długotrwałe napięcie i stres, co odbija się na skórze głowy, jak i na samych włosach. Lekarze podejrzewają, że pacjenci, którzy przechorowali COVID-19, łysieją prawdopodobnie nie z powodu samego koronawirusa, ale na skutek stresu z nim związanego. Utrata włosów to kolejny czynnik stresogenny i w ten sposób tworzy się zamknięte koło, z którego trudno nam wyjść nawet przez kilka miesięcy. Znaczny stres zakłóca prawidłową pracę organizmu, co z kolei zaburza proces wzrostu włosa. Stres i napięcie mogą również zahamować rozwój mieszka włosowego. Efekt to nie tylko nadmierne wypadanie włosów, ale i zaburzenia w ich odrastaniu.

Niezwykle istotne jest wzmocnienie, zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Należy zadbać o odpowiednią dietę, bogatą w składniki, których włosy i skóra głowy potrzebują najbardziej – aminokwasy siarkowe, witaminy A, C i E, kwasy tłuszczowe omega-3 czy cynk, żelazo i biotynę. Warto uzupełnić swój jadłospis o soję, orzechy, niskotłuszczowy nabiał, chude mięso i jajka. Drogocenne kwasy omega-3 znajdziemy w rybach (łosoś, dorsz, makrela) oraz w awokado, ziarnach lnu i orzechach włoskich.

W codziennej pielęgnacji niezastąpione będą kosmetyki wzmacniające z serii BIOACTIVE Action, które zatrzymują proces wypadania włosów i wspomagają ich odrastanie. Szampon pomoże dokładnie oczyścić skórę głowy, zadziała normalizująco, regenerująco i orzeźwiająco. Doskonałe efekty przynosi pobudzający krążenie masaż skóry głowy i wcierki. Niezastąpione okazują się ampułki. Po zakończeniu kuracji ampułkami, pomocny będzie olejek, który podtrzyma uzyskane efekty.

Wypadanie włosów po przebyciu COVID-19 może mieć też inne przyczyny, szczególnie dotyczy to łysienia plackowatego lub znacznej utraty włosów na całym ciele. Pamiętaj, jeśli tylko zauważysz takie objawy u siebie, skonsultuj się z dermatologiem.


Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł