31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

Farbowanie włosów na dwa kolory – co należy wiedzieć, a czego unikać?

Trend farbowania włosów na dwa kolory jest z nami już od dłuższego czasu. Początkowo mogliśmy je zaobserwować w formie balejażu lub ombre, ale w międzyczasie pojawiła się także moda na wertykalne połączenie dwóch kontrastujących kolorów, które zdecydowanie jest najodważniejszą opcją. Dziś podpowiadamy, o czym należy pamiętać decydując się na taką zmianę.

U kogo sprawdzi się taka koloryzacja?

Przede wszystkim u osób odważnych, które nie boją się zmian, kontrastowych kolorów oraz tego, że będą przyciągać spojrzenia. Istotne jest też to, aby taka osoba dobrze czuła się w rozpuszczonych włosach i z równym przedziałkiem na środku, czyli podstawową linią podziału koloru, bo właśnie w takim ułożeniu kolor (a raczej kolory) prezentują się najbardziej spektakularnie. Taka koloryzacja świetnie komponuje się z grzywką, zarówno całkiem prostą, jak i opadającą na dwa boki w stylu curtain bangs. Ważne jest tylko to, aby grzywka była symetryczna.

Z uwagi na pożądaną symetrię w koloryzacji i cięciu kształt twarzy osoby chcącej się zdecydować na taką zmianę powinien być dość symetryczny. Całą resztę będziemy mogli skorygować odpowiednim strzyżeniem, na przykład mocnym cieniowaniem i/lub grzywką.

Pielęgnacja

Jeśli chcesz postawić na połączenie ciemniejszego koloru z bardzo jasnym, przy czym Twój naturalny kolor włosów jest ciemniejszy – musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. W innym wypadku rozjaśniona strona włosów stale będzie się kruszyć i łamać, a strona ciemniejsza będzie zdrowa. Przez to może powstać nierówność w długości włosów – z jednej strony będą dłuższe, a z drugiej krótsze. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie jednej z naturalnych i wegańskich kuracji Davroe. Dzięki wysokiej zawartości wegańskich protein pochodzących z komosy ryżowej oraz ryżu, wzmacniają włosy, zapobiegają rozdwajaniu się i kruszeniu, nadają im miękkość i blask.

Szalone kolory

Rozjaśnioną stronę włosów możesz potraktować jako swego rodzaju płótno do dalszych eksperymentów kolorystycznych! Ważne jest jednak to, aby decydować się na bezpieczne formy koloryzacji, które nie będą wymagać późniejszego rozjaśnienia, które jeszcze bardziej naruszy już i tak kruchą strukturę włosów. W tym wypadku sięgnij po ultranawilżające kuracje koloryzujące Davroe Chroma. W szerokiej gamie kolorystycznej znajdziesz zarówno neutralne kolory, żywe odcienie, jak i delikatne pastele. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Kolor utrzymuje się do kilkunastu myć. Jeśli szukasz jeszcze delikatniejszej opcji – warto zmieszać wybrany odcień kuracji Davroe Chroma z nawilżającą kuracją MCT. Dodając więcej kuracji Chroma – odcień będzie mocniejszy. Z kolei przy większej zawartości kuracji MCT – kolor stanie się subtelniejszy.

W ostatnim, już SETNYM odcinku na swoim kanale YouTube, Maciej Maniewski przeprowadził metamorfozę włosów Adrianny Skon. Głównym tematem było właśnie farbowanie włosów na dwa kolory. Koniecznie zobacz najnowszy odcinek!

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

139.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

134.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

134.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

134.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

134.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

134.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

134.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

130.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

130.00 

Nowość
BESTSELLER
Na prezent

DAVROE

134.00 

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner