Z okazji Dnia Matki w ten weekend DARMOWA DOSTAWA dla wszystkich zamówień!

Jak pielęgnować włosy po lecie?

Skąpane słońcem i chlorowaną wodą włosy będą wymagały w okresie jesiennym szczególnej pielęgnacji. Sprawdź metody Macieja Maniewskiego na ich skuteczną regenerację i odżywienie.

Mycie
Jesienią włosy mniej się przetłuszczają, dlatego można zrezygnować z ich codziennego mycia. Wybieraj szampony z naturalnych składników. Są delikatne i świetnie usuną zanieczyszczenia. Dodatkowo nie stanowią nadmiernego obciążenia dla włosów, wzmacniają i odbudowują.

Odżywianie i nawilżanie
Po lecie niemal każde włosy są przesuszone. Warto w pielęgnacji postawić przede wszystkim na nawilżenie. Ważna jest cierpliwość i konsekwencja, bo efekt nie będzie widoczny od razu. Po każdym myciu głowy nakładaj na włosy odżywkę nawilżającą, a raz na kilka dni pielęgnację dopełnij maską regenerującą. Stosuj olejki. Funkcje odżywcze i naprawcze ma olejek arganowy. W przypadku ekstremalnie wysuszonych kosmyków zdecyduj się na wizytę w salonie na indywidualnie dobrany do włosów zabieg pielęgnacyjny – dodaje Maniewski.

Suszenie i stylizacja
Jesienią włosy samoistnie schną nieco dłużej, a na dworze jest chłodno. Nie warto wychodzić z domu z wilgotnymi włosami, narażając się na chorobę, lepiej użyć suszarki. Żeby nadmiernie nie przegrzewać włosów, stosuj dyfuzory i chłodny nawiew. Zachowaj też około 20 cm odległość między suszarką a kosmykami. Najlepiej od razu modeluj włosy przy użyciu szczotki. Zrezygnuj z lokówek i prostownic. Z farbowaniem też się lepiej wstrzymać, jeśli już jest to koniecznie, sięgnij po łagodne farby bez amoniaku.

Zestawy pielęgnacyjne znajdziesz w Sklepie Maniewski

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner