Jak przygotować włosy do wiosny? Część 1

Zaczynamy marzec i wielkie odliczanie do wiosny. To ulubiony miesiąc w naszych salonach – miesiąc kobiet. Co możecie zrobić, aby pomóc swoim włosom w okresie przesilenia?

Pierwsze przykazanie pięknych i zdrowych włosów to odpowiednia pielęgnacja. Upewnij się, czy produkty, które masz w łazience na pewno odpowiadają potrzebom Twoich włosów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze lepiej skontaktować się ze stylistą. On na pewno doradzi, czy szampon nadaje się do skóry głowy, a odżywka jest właściwie dobrana, biorąc pod uwagę potrzeby włosów. Zwłaszcza w okresie przesilenia możesz skorzystać z dodatkowej pomocy, jaką stanowią boostery. To odkrycie Macieja Maniewskiego, który jako pierwszy wprowadził je na polski rynek. Preparaty działają jak eliksiry, wzmacniając działanie tradycyjnych odżywek. 

Nie zapomina też o prawidłowej diecie. Najważniejsze o tej porze roku są: witamina A, C i E. Wpływają na wzmocnienie oraz odbudowę włosów. Ważna jest również witamina B. To ona decyduje o tempie wzrostu włosów i pozwala tworzyć naturalne powłoki ochronne. 

Warto także pomyśleć o zasadzeniu bogatej w siarkę rzeżuchy.

Siarka wpływa pozytywnie na kondycję zarówno naszych włosów, jak i paznokci.

Jeśli Wasze włosy będą odpowiednio przygotowane, metamorfoza będzie łatwiejsza. Od czego zacząć zmianę? Przygotowaliśmy dla Was serię tekstów, które będą ukazywać się przez cały marzec. 

Podobne wpisy