31 maja nasze biuro będzie nieczynne, zapraszamy do kontaktu 3 czerwca

Search
Close this search box.

„Time lapse” na 10 urodziny Akademii Maniewski

Nie tylko wyprzedzamy trendy. Skupiamy się na ich interpretacji. Na tym polega opiniotwórczość Akademii Maniewski – mówi Anna Sadowska, Dyrektor Kreatywna, zapraszając na pokaz Akademii podczas poznańskich targów LOOK. Czym zaskoczą nas instruktorzy?

Co przygotowuje Akademia Maniewski?

Pojawi się wiele atrakcji i niespodzianek podczas naszej obecności na targach.  W końcu świętujemy jubileusz 10-lecia istnienia Akademii Maniewski. Szykujemy również niespodziankę dla samego założyciela Akademii, czyli Macieja. Zachęcam do dzielenia tego magicznego czasu z nami podczas pokazu. Podsumowując – będzie mocno fryzjersko, rodzinnie i inspirująco

Na czym polega współpraca z Akademii Maniewski z HMC?

Pracujemy ze sobą już kolejny sezon. Wspólnie stworzyliśmy kolekcje dla marki FARMAGAN – „AZYMUT”, którą zaprezentowaliśmy premierowo w Poznaniu. Czas na nowy, równie ciekawy projekt. W projektach, które są prekursorskie bardzo ważny czynnik to zaufanie, a ja ufam Maciejowi – to on jest pomysłodawcą grupy Hair Masters Club, a ja jako jedyna kobieta, zarazem Dyrektor Kreatywna, reprezentuję Akademię oraz markę FARMAGAN w dziedzinie koloryzacji.

Jak wspominacie ubiegłoroczne doświadczenie targów?

Białe noce, które dały niesamowity efekt! Dużo pracy, ale też wiele satysfakcji, która z niej wynika. Ważna jest oczywiście scena, gdzie spotykamy się wszyscy, ale jeszcze ważniejsza jest widownia, czyli Wy, fryzjerzy!

Czy chętnie wracacie do Poznania?

To nasze „fryzjerskie święto narodowe”- tak nazywamy w salonach i Akademii poznańskie targi.  To dla nas najważniejsza data w kalendarzu. Kiedy tylko pojawia się data, blokujemy swoje grafiki w salonach i rozpoczynamy prace nad pokazem.

Warto zauważyć, że przedsięwzięcie jest bardzo duże i wymaga zaangażowania wielu osób. 

Instruktorzy, styliści, dział PR, techniczny, graficy, Hair Masters Club, Akademia Maniewski wraz z całym zapleczem technicznym, administracyjnym i wiele osób których nie wymieniłam, ponieważ zabrakłoby miejsca i czasu

Dlaczego to ważna data w kalendarzu każdego fryzjera?

Kiedy stawiałam swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznańskie targi już były jednym z najważniejszych wydarzeń fryzjerskich. Moja mentorka zabierała nas co roku na to wydarzenie. Przekazywała jak ważna jest edukacja, poznawanie nowych ludzi z branży. Tak samo myśli Maciej. Tyle, że on poszedł o krok dalej i stworzył specjalne pokazy, które pozwalają się rozwijać. Do tego dochodzi jeszcze podejście biznesowe dzięki marce FARMAGAN.

Jak wygląda praca Akademii i jej przygotowanie do tak dużego pokazu?

Akademia przygotuje się do występu w Poznaniu przez cały rok. Już od wielu tygodni trwają prace. Zaczynają się od spraw czysto inspiracyjnych. Zbieramy zdjęcia, przedmioty, tkaniny, faktury, hasła  – jednym słowem wszystko, co przynosi składa się na finalny efekt. Mocno skupiamy się na poszukiwaniu trendów, ale też ich interpretacji. Na tym polega opiniotwórczość naszej marki i pod kątem fryzjerstwa, ale też edukacji. To zobowiązuje.

Co stoi za kolekcją Akademii – jakie inspiracje i nowe pomysły?

Tegoroczna kolekcja nosi nazwę „Time lapse”. Można to tłumaczyć dwojako – jako film poklatkowy, którego przykładem może być rozwijający się kwiat, pędzące chmury czy wschodzące i zachodzące. To pewien proces, który wpływa na nasz nastrój, chęć życia i zmiany. Znaczenie ma też upływ czasu i jego wpływa na słońce – barwa światła zmienia się- od najchłodniejszej, aż po nasycony zachód. To właśnie zainspirowało nas do stworzenie jubileuszowej kolekcji. Przyśpieszony film poklatkowy pozwala dostrzec umykające detale i przyjrzeć się działaniu światła. W efekcie prowadzi to do eksplozji elegancji. Jest klasycznie i nowocześnie. Jest też zmiennie. Uważamy, że przyzwolenie na zmienności to nowa definicja stałości.  Zmienność por dnia wpływa na samopoczucie, co za tym idzie dobór koloru, faktur, fasonów. Eksponujemy ostrość detali, zwracamy uwagę na naturalność barw. 

Czym zaskoczycie? Dlaczego warto się wybrać? 

Jakością – na to stawiamy podczas pracy na szkoleniach i tego się trzymamy. Wspólnie z Maciejem pracujemy, aby fryzjerzy rozumieli, jak ważna jest edukacja, regularność szkoleń i świadome managerowanie własną karierą.  

Czego można się nauczyć?

Kładziemy duży nacisk na przekazanie zrozumiałych technik pracy Docelowo marzymy o tym ,aby fryzjerzy z łatwością przełożyli to, co zobaczą w Poznaniu na głowy klientek w salonach.  

To nie będzie kolejny pokaz, który oprócz doświadczenia estetycznego nic nie wnosi.

Czy kolekcja Akademii Maniewski wpłynie na program szkoleniowy?

Obie kolekcje. Zarówno ta dla marki FARMAGAN stworzona z Hair M Club oraz kolekcja Akademii Maniewski wpływa na program szkoleniowy. Corocznie przygotowujemy też specjalne szkolenie Collection. Dwudniowy program obejmuje strzyżenia i koloryzację wraz z warsztatami. Rok 2019 będzie dla naszej Akademii Szczególny. Przygotowaliśmy wiele urodzinowych niespodzianek dla naszych kursantów. 

W pokazie wezmą udział m.in. Maciej Maniewski, Anna Sadowska, Ola Tytko, Daniel Różana, Amadeusz Foryś, Robert Persiński i Tomasz Owsianowski.

Nasze bestsellery

Sprawdź produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów.

Podobne artykuły

Sklep Maniewski

Zajrzyj do naszego sklepu i skorzystaj z darmowej dostawy dla zamówień powyżej 149 zł